Nowość
De Morgenzon Reserve Chenin Blanc 603218

Zdjęcie przedstawia wino De Morgenzon Reserve Chenin Blanc w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

De Morgenzon Reserve Chenin Blanc 603218

Białe, Wytrawne 2017 0,70 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
189,00 zł podstawowa
9 sprzedanych butelek
- średnia ocen: 0 głosów
88 ocena sommeliera

opis wina

De Morgenzon Reserve Chenin Blanc to światowej klasy, białe wytrawne wino, prezentujące najwyższą jakość. To południowoafrykańskie wino to spektakl aromatów i smaków. Wyczuwalne są tutaj białe kwiaty, owoce pestkowe, cytrusy, miód, tosty. Po chwili ujawniają się nuty miodowej gruszki, kwiatu pomarańczy, karmelu oraz odrobina przypraw. Chenin Blanc Reserve prezentuje atrakcyjne, mineralne nuty. Wino przepięknie łączy równowagę między bujnymi owocami, a rześką, pyszną kwasowością. To wino jest pełne wdzięku, mocne, z ogromną elegancją, jedwabiste i złożone. Wino pięknie ułożone, leżakowało w beczkach niemal cały rok, jednak nie zaszkodziło to zachowaniu kwiatowych nut jaśminu, rumianku i świeżej śmietanki. Wino zdobyło złote medale na International Wine Challenge oraz Decanter World Wine Awards.

10°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
11 leżakowanie
De Morgenzon producent

opinia sommeliera

RPA i Chenin od dawna mają się ku sobie, i ten związek ma co raz wyraźniejsze barwy.. Takie jak to wino - krzepkie, gęste, wypełnione nutami balsamu, korzeni i dojrzałych owoców, a przy tym pełne równowagi i klasy.


Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom