Wino Cuvee Grand Picot Sancerre AOC 603954

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Cuvee Grand Picot Sancerre AOC w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Cuvee Grand Picot Sancerre AOC 603954

Białe, Wytrawne 0.75 L korek
Spokojne Kategoria
AOC Sancerre Apelacja
165.00 zł

podstawowa

214 sprzedanych butelek
8.00 średnia ocen: 1 głosów

Opis Cuvee Grand Picot Sancerre AOC

Cuvee Grand Picot pochodzi z regionu Sancerre, położonego w historycznej krainie - Dolinie Loary. Pomiędzy pięknymi średniowiecznymi i renesansowymi zamkami rosną głównie grona Sauvignon Blanc. Charakter tego szczepu daje wino o intensywnym zapachu mango, kwiatów akacji i cytrusów. W pierwszej chwili delikatne w ustach, aby za moment poczuć przyjemną i orzeźwiającą kwasowość. Doskonale nada się na aperitif, dobrze połączy się białymi mięsami w sosach lub z kozim serem.

8-10°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
Cherrier Freres producent

Charakterystyka Cuvee Grand Picot Sancerre AOC

Delikatnie smak
Owoce i minerały aromat
Gotowe gładkość
Krągłe budowa

opinia sommeliera

Cuvee Grand Picot Sancerre AOC to poważny konkurent dla win z Nowej Zelandii. Mamy tu także Sauvignon blanc ale jak inne: z dominacją mineralności. Wspaniałe wino do jedzenia szparagów i koziego sera.


Oceny użytkowników o: Cuvee Grand Picot Sancerre AOC

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.