Nowość
Wino Cruz Alta Reserve Chardonnay Mendoza 2022 604935

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Cruz Alta Reserve Chardonnay Mendoza 2022 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2022.

Wino Cruz Alta Reserve Chardonnay Mendoza 2022 604935

Białe, Wytrawne 2022 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
55.99 zł

podstawowa

dostępność: Średnia
62 sprzedanych butelek
8.00 średnia ocen: 2 głosów

Opis Cruz Alta Reserve Chardonnay Mendoza

Wyborne białe wino pochodzące z prowincji Mendoza, winiarskiego regionu Argentyny. Charakter wina tworzy szczep Chardonnay w czystej postaci, oddając swoje najlepsze walory w kieliszku. Przez 7 miesięcy dojrzewa w dębowych beczkach.

W kieliszku urzeka żółto-słomkowym kolorem z refleksami zieleni. Bukiet aromatów otwiera nuta pieczonych jabłek, uzupełniana przez akcenty limonki, białych brzoskwiń i odrobiny kokosa. Na podniebieniu krągła struktura wina doskonale uzupełnia się z owocowym i eleganckim charakterem, czyniąc degustację niezwykle przyjemną i nieskomplikowaną.

Cruz Alta Reserve Chardonnay doskonale sprawdzi się w towarzystwie białych mięs i bardziej strukturalnych owoców morza. Idealnym pairingiem okaże się w tym przypadku sałatka cezar, ciasto krabowe lub pieczony kurczak.

8°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
7 leżakowanie
Cruz Alta producent

Charakterystyka Cruz Alta Reserve Chardonnay Mendoza

Rześko smak
Owoce z beczką aromat
Gładkie gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: Cruz Alta Reserve Chardonnay Mendoza

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
8ocena
01.12.2022
Opinia zweryfikowana

Bardzo ciekawe pod względem smakowym jak i wizualnym wino Chardonnay. Myślę, że nikogo nie zawiedzie jak na Argentynę przystało.