multiwine
Wino Conte Di Campiano Nero di Troia 603736

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Conte Di Campiano Nero di Troia w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2015.

Wino Conte Di Campiano Nero di Troia 603736

Czerwone, Półwytrawne 2015 korek
Szczep
Spokojne Kategoria
IGT Puglia Apelacja
52,49 zł promocyjna
69,99 zł podstawowa
dostępność: Wysoka
83 sprzedanych butelek
7,00 średnia ocen: 2 głosów

opis wina

Conte di Campiano Nero di Troia to wspaniałe intensywne włoskie wino z Puglii. Elegancja butelka nadaje winu odświętnego, prezentowego charakteru. W kolorze wino jest intensywnie rubinowe. W nosie obfituje w aromaty czarnych owoców jagodowych i takichż konfitur o mocnym ciepłym owocowym aromacie. Całości dopełnia pikantna przyprawowa nuta. Wino jest mocno zbudowane, a przy tym przyjemnie owocowe z wyrazistym ziemistym akcentem w dobrym finiszu. Jako tworzysz dla kulinariów włoskie wino Conte di Campiano Nero di Troia będzie uniwersalne. Sprawdzi się do wędlin, past w sosach mięsnych, pieczeni zarówno z białych i czerwonych mięs. Idealnie skomponuje się z delikatną jagnięciną, ale też dobrze podkreśli smak młodych żółtych serów.

16-18°C TEMP. PODANIA
Contri Spumanti S.P.A. producent

Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
8ocena
14.02.2020

Bardzo przyzwoite winko rodem z Italii. Ja mam na naklejce, że jest wytrawne, w opisie półwytrawne, ale to szczegół mało ważny. Puglia wg mnie nie zawodzi, wino może nie jest mistrzostwem świata, ale trzyma poziom, ma piękny kolor, głęboki aromat owoców i pikantnych akcentów z beczką w tle, długi i przyjemny finisz. Włosi potrafią robić wina, to wie każdy miłośnik czerwonego trunku. Ja osobiście polecam tę butelkę, warto skosztować :)

6ocena
10.01.2019

Miałem ogromne oczekiwania i trochę się rozczarowałem. Wino jest lekkie, ze średnią kwasowością, akcentami mocno ukrytymi. To nie jest TO!