Wino Conde De Valdemar fermentado en barrica Rioja D.O.C. 600235

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Conde De Valdemar fermentado en barrica Rioja D.O.C. w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Conde De Valdemar fermentado en barrica Rioja D.O.C. 600235

Białe, Wytrawne 0,75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
DOC Rioja Apelacja
69,99 zł podstawowa
140 sprzedanych butelek
8,50 średnia ocen: 6 głosów
86 ocena sommeliera
3 nagrody winiarskie

opis wina

Białe hiszpańskie wino z regionu Rioja, powstające ze szczepu Viura. Jego fermentacja zachodzi w dębowych beczkach francuskich i amerykańskich, co bezpośrednio przekłada się na ostateczny kształt wina. Kolor głęboko-złoty, w nosie uderzają złożone nuty owoców i tostów, pochodzące od beczki. W ustach oleiste i okrągłe z jednej strony, z drugiej natomiast kwasowość bardzo dobrze wyciąga to wino, dzięki czemu nie jest męczące. Długie, rozłożyste i powabne. Jedno z tych win, które można śmiało odłożyć na kilkanaście lat do piwniczki.

12-14°C TEMP. PODANIA
Młode wiek
9-10 leżakowanie
Bodegas Valdemar S.A. producent

Charakterystyka wina

Brzytwa smak
Minerały i owoce aromat
Gotowe gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
6,5ocena
25.01.2014

Znacznie lepsze od Viury nie fermentowanej w beczkach. Bogate w owoce (cytrusy i jabłka), delikatne, a przy tym lekko tostowe z bardzo gładkimi taninami. Kwasowość trochę jak dla mnie zbyt duża, ale za to przyjemny długi finisz. Niby wszystko gra ale mimo to czegoś tutaj brakuje, dlatego wino oceniam jako dobre.

8ocena
27.11.2013

Bardzo dobre wino. Dobrze zbudowane. Do carbonary przypasowało idealnie.

9ocena
04.07.2012

Świetne wino ,odkryte w restauracji po poleceniu przez kelnera(i tu ukłon dla Via Toscany w Katowicach) do wspaniałego carpaccio z kaczki(brak go w menu,ale zazwyczaj jest) -ocena 9,chciałem sprawdzić trafność oceny i tu rozczarowanie BRAK w ofercie Winezji.Samo wino zdecydowanie POLECAM i czekam na dostawę.