Wino Col Solare Columbia Walley 2008 601199

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Col Solare Columbia Walley 2008 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2008.

Wino Col Solare Columbia Walley 2008 601199

Spokojne Kategoria
199,00 zł podstawowa
36 sprzedanych butelek
8,50 średnia ocen: 1 głosów
92 ocena sommeliera
4 nagrody winiarskie

opis wina

Bogate i pełne smaku wino z USA oferuje aromaty czarnej porzeczki, jagód, leśnych owoców i tytoniu z nutami wanilii i kawy.

18°C TEMP. PODANIA
Dojrzałe wiek
tak leżakowanie
Col Solare Winery producent

Charakterystyka wina

Rześko smak
Minerały i owoce aromat
Gładkie gładkość
Dobrze zbudowane budowa

opinia sommeliera

Konsekwentna praca winiarza. Lata mijają, roczniki zależnie od aury różnią się niuansami, lecz charakter, stylistyka i jakość pozostają niezmienne. Solidne, treściwe i krzepkie wino, urzekające zrównoważeniem budowy, bogatymi nutami czarnych owoców, wanilii i kawy. Do kawałka mięcha, choć i solista z niego niezły. Dekantujemy!


Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
8,5ocena
06.11.2014

Spróbować takiego wina to zaszczyt. Antinori oraz Ste. Michelle nie stworzyli byle czego. W zapachu mocno porzeczkowe z lekkim dodatkiem beczki i tytoniu. Smak bardzo adekwatny do bukietu, wzbogacony w mniejszym stopniu o nuty skórzane, ziemiste oraz waniliowe. Średnio mocne garbniki oraz długi finisz. Nic dodać, nic ująć - wino wysokiej klasy. Bardzo mi smakowało, ale... no właśnie czemu przy winie za ponad 300zł, w głowie pojawia się „ale”? Chyba tak czasami po prostu jest, że szuka się dziury w całym. Druga rzecz to kwestia gustu. Osobiście 300zł bym za to wino nie dał.