Nowość
Wino Chryseia DOC Douro 2019 604988

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Chryseia DOC Douro 2019 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Chryseia DOC Douro 2019 604988

, 0.75 L korek
Kategoria
DOC Douro Apelacja
422.00 zł

podstawowa

0 sprzedanych butelek
9.00 średnia ocen: 1 głosów

Opis Chryseia DOC Douro 2019

Chryseia to wielkie wino z doskonałego regionu Douro w Portugalii. Doświadczenie, wiedza oraz zamiłowanie do wina, którymi odznacza się producent, gwarantują najlepszej jakości trunki zamknięte pod korkiem. Chryseia to kupaż dwóch flagowych odmian Portugalii: Touriga Nacional i Touriga Franca. Jego nazwa oznacza "złoty" w języku starożytnych Greków i rzeczywiście - jest to prawdziwy skarb.

Wino jest eleganckie i harmonijne, głębokie oraz złożone. Nie zaskoczy nas jednak wyjątkowym ciężarem czy ostrością - rzec można, że charakteryzuje je idealny balans. Szlachetna tradycja portugalska łączy się w winie z bogatą tradycją Bordeaux, tworząc nowoczesny styl wina. Degustacja przynosi przyjemny aromat wiśni w likierze oraz jeżyn. Na podniebieniu zachwycają mocne, dojrzałe taniny. Całości dopełniają akcenty pochodzące od leżakowania we francuskich beczkach - słodkie przyprawy i wanilia.

Chryseia idealnie sprawdzi się w towarzystwie czerwonych mięs i dojrzewających serów. To także wino, które reprezentuje najlepsze cechy regionu Douro i nadaje się na prezent do winnej piwniczki, gdzie spędzić może jeszcze wiele lat.

Winnice Prats & Symington

W 1999 roku rozpoczęła się współpraca z rodziną Prats z Bordeaux, która zapoczątkowała produkcje wybitnych win z Douro. Pierwszym winem Prats & Symington była Chryseia 2000, która z miejsca zyskała uznanie w kraju i za granicą. Od tamtej chwili nieustannie Chryseia oraz druga etykieta - Post Scriptum, konsekwentnie pojawiały się wśród najwyżej ocenianych win z Douro.

Chryseia była pierwszym portugalskim niewzmacnianym winem na corocznej liście 100 najlepszych win Wine Spectator. W 2014 roku Chryseia 2011 zajęła trzecie miejsce, co było najlepszym wynikiem wśród win z Douro w tym zestawieniu. Prats & Symington produkuje również wino z młodszych winorośli pod etykietą Prazo de Roriz.

Wina Prats & Symington są produkowane w jednej z największych posiadłości Douro, pięknej Quinta de Roriz. Ta historyczna winnica pochodzi z 1565 roku i od dawna słynie z jakości swoich win. 42-hektarową winnicę Roriz uzupełnia 23-hektarowa Quinta da Perdiz w sąsiedniej dolinie Rio Torto. Quinta da Vila Velha, należąca do Jamesa i Ruperta Symingtonów, sąsiaduje bezpośrednio z Roriz, a niektóre z jej najlepszych winogron są również wykorzystywane do produkcji Chrysei i Post Scriptum.

18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
14 leżakowanie
Prats&Symington producent

Charakterystyka Chryseia DOC Douro 2019

Rześko smak
Owoce z beczką aromat
Gładkie gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: Chryseia DOC Douro 2019

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.