Wino Chryseia 603242

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Chryseia w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Chryseia 603242

Spokojne Kategoria
DOC Douro Apelacja
359.00 zł

podstawowa

73 sprzedanych butelek
9.00 średnia ocen: 2 głosów
93 ocena sommeliera

Opis Chryseia

Chryseia to wielkie wino z doskonałego regionu Douro w Portugalii. Doświadczenie, wiedza oraz zamiłowanie do wina, którymi odznacza się producent, gwarantują najlepszej jakości trunki zamknięte pod korkiem. Chryseia to kupaż dwóch flagowych odmian Portugalii: Touriga Nacional i Touriga Franca. Jego nazwa oznacza "złoty" w języku starożytnych Greków i rzeczywiście - jest to prawdziwy skarb. Wino jest eleganckie i harmonijne, głębokie oraz złożone. Nie zaskoczy nas jednak wyjątkowym ciężarem czy ostrością - rzec można, że charakteryzuje je idealny balans. Szlachetna tradycja portugalska łączy się w winie z bogatą tradycją Bordeaux, tworząc nowoczesny styl wina. Degustacja przynosi przyjemny aromat wiśni w likierze oraz jeżyn. Na podniebieniu zachwycają mocne, dojrzałe taniny. Całości dopełniają akcenty pochodzące od leżakowania we francuskich beczkach - słodkie przyprawy i wanilia. Wino zdobyło już wiele wyróżnień - między innymi 92 pkt w rankingu Wine&Spirit Magazine oraz 94 pkt od Wine Spectator.

16°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
18 leżakowanie
Prats&Symington producent

Charakterystyka Chryseia

Rześko smak
Owoce z beczką aromat
Świeże gładkość
Dobrze zbudowane budowa

opinia sommeliera

Wielkie wino! Niesamowita kombinacja siły lokalnych odmian i kunsztu twórcy przybyłego z Bordeaux. Skoncentrowane, mocarne, złożone, zdolne dojrzewać prze dekady.


Oceny użytkowników o: Chryseia

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
01.04.2018

geanialne. Bardzo taninowe, wyraziste. Dosc ostre. Aromat wisni w likierze, momentami bardzo alkoholowy. Mocno dominujace w zestawieniu z jedzeniem