Wino Chivite Parador Reserva Navarra D.O. 600061

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Chivite Parador Reserva Navarra D.O. w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Chivite Parador Reserva Navarra D.O. 600061

Spokojne Kategoria
DO Navarra Apelacja
59.99 zł

podstawowa

454 sprzedanych butelek
8.82 średnia ocen: 14 głosów
85 ocena sommeliera

Opis Chivite Parador Reserva Navarra D.O.

Parador Reserva jest hiszpańskim winem pochodzącym z regionu wina z Navarry. Kolor głębokiej czerwieni. Aromat czerwonych owoców (wiśnie) splata się tu z niuansami korzennymi i dębowymi. Dzięki dojrzewaniu w dębie francuskim i amerykańskim, w ustach jest dobrze zaokrąglone i osiąga dobrą równowagę mocy tanin. Końcówka przyjemna i całkiem długa. To wino powstaje ze szczepu Tempranillo, z małą domieszką Cabernet Sauvignon.

17°C TEMP. PODANIA
Dojrzałe wiek
18 leżakowanie
Chivite S.A producent

Charakterystyka Chivite Parador Reserva Navarra D.O.

Delikatnie smak
Minerały i owoce aromat
Gładkie gładkość
Średnie budowa

opinia sommeliera

Jeżeli szukacie odpowiedzi, na czym polega róznica pomiędzy crianzą a reservą, tu wszystko jest podane jak "na tacy". Daleko mocniejszy owoc lepiej broni się przed atakiem dębowych baryłek, dzieki czemu równowaga obydwu natur zdaje się być uchwycona w punkt, dzieki czemu wino zyskuje nie tylo przy stole, ale i czlowieku solo.


Oceny użytkowników o: Chivite Parador Reserva Navarra D.O.

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
8ocena
27.01.2017

Wino poprawne i nic więcej. Trzeba je "przewietrzyć" 2-3 kwadranse oddychania poprawia jego wyraz zdecydowanie, bo zaraz po otwarciu trudno je pić. Zdecydowanie do posiłku, mocno wytrawne. W sumie wino bez historii 8/10

9ocena
01.03.2016

Wino wypite do pieczonego indyka smakowało wszystkim gościom . Może zbyt "ostre " do picia solo .

25.02.2016

Owocowe, leciutko cierpkie. Do pieczeni z indyka w boczku idealne. Lepiej nie zostawiać na następny dzień.

10ocena

Wyśmienite. I nie tylko dlatego, że towarzyszyło kaczce i rodzinnej atmosferze w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. Mocno przewietrzone, wzmocnione w smaku, z bardzo długim finiszem. Już zawsze Parador będzie mi się kojarzył z atmosferą świąt. Ale pijcie rzeczony trunek i w dni powszednie.

9ocena
27.02.2012

Ostatnio szukając w swojej piwniczce jakiegoś fajnego wina na wieczorną uroczystość,napotkałem na półkach na których leżakują moje najlepsze burgundy,butelkę Paradora z roku 2001!!! Nie pamiętam skąd ona się tam znalazła wśród burgundów,ale pomyślałem że będzie to dobre wino na dzisiaj,choć też chciałem spróbować go tak już rocznikowego, wina z którym nie spotkałem się wcześniej żeby był leżakowany.Goście pomyśleli że może być już zepsute,Parador 11-letni?? Otworzyliśmy.....i pierwszy łyk...,,Ha...wino pyszne,lepsze niż młode,goście zachwyceni,razem z kaczką w żurawinie smakowało wybornie,ale niestety butelka na 6 osób,sami wiecie,potem były chianti,hermitage,ale tego dnia nic nie pokonało Hiszpanii. MOJA RADA:warto go kupić do paroletniego przechowania,jest naprawdę lepsze niż wypite od razu.WSPANIAŁE WINO. PS.Wcześniej umieściłem komentarz chwalący to wino jako młode teraz jako stare jest o niebo lepsze!!!!!

9ocena
12.02.2012

Fajne wino na wieczorne kolacje rodem z Espaniola.Bardzo fajny posmak.

8ocena
25.03.2011

Wyraźnie wyczuwalne aromaty kwiatowe. Trochę kwaśne, ale kwasowość jest bardziej orzeźwiająca niż nieprzyjemna!