Wino Chivite Coleccion 125 Fermentado en Barrica Navarra D.O. Blanco 600058

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Chivite Coleccion 125 Fermentado en Barrica Navarra D.O. Blanco w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Chivite Coleccion 125 Fermentado en Barrica Navarra D.O. Blanco 600058

Białe, Wytrawne 0,75 L
Szczep
Spokojne Kategoria
DO Navarra Apelacja
219,00 zł podstawowa
0 sprzedanych butelek
- średnia ocen: 0 głosów
92 ocena sommeliera

opis wina

Najbardziej prestiżowe białe wino z kolekcji Chivite. Składa się ze szczepu chardonnay, który stopniowo opanowuje uprawy białej winorośli w Hiszpanii. Znakomite wino o pięknej złocistej barwie z połyskami bursztynu, świeże, mocno owocowe, idealnie zrównoważone, z łagodnym bukietem kwiatowym i dymnym odcieniem.

10-12°C TEMP. PODANIA
Młode wiek
10 leżakowanie
Chivite S.A producent

Charakterystyka wina

Rześko smak
Minerały i owoce aromat
Gładkie gładkość
Dobrze zbudowane budowa

opinia sommeliera

Chardonnay? Fermentowane w dębowych baryłkach? Znowu? Podszedłem do próby oceny tego wina ze sporą rezerwą. Tym bardziej, że Hiszpania do tej pory nie kojarzyła mi się z dobrym białym winem. No, może Galicja i Andaluzja tak. I Vina Tondonnia. I choć producent Ameryki nie odkrył, nie wolno odmówić mu umiejętności, a dobrej jakości świeży owoc, który pomimo długiego kontaktu z dębiną zachował się w czystej formie, razem z klasową kwasowością dały wino choć nie odkrywcze, to na pewno znakomite. Nowoczesnym w stylu Cote de Beaune Premier Cru być nie może, ale śmiało może je zastąpić na stole.


Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom