Wino Chilano Merlot Shiraz 601146

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Chilano Merlot Shiraz w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Chilano Merlot Shiraz 601146

Czerwone, Wytrawne 0.75 L
Szczep
Spokojne Kategoria
24.90 zł

podstawowa

457 sprzedanych butelek
8.08 średnia ocen: 6 głosów
84 ocena sommeliera

Opis Chilano Merlot Shiraz

Shiraz i Merlot to dwie odmiany winorośli, które dały kształt temu winu. Dzięki takim składnikom, wino ma dobrą budowę, jest intensywne, o ciemnorubinowej barwie. W ustach przewijają się aromaty jagód z niuansami czarnego pieprzu oraz gałki muszkatołowej. Taniny są miękkie i niezbyt agresywne, dając wrażenie jedwabistości w ustach. Jako całość, wino jest łatwe w piciu i delikatne. Świetny przykład na to, że dobre wino z Chile nie musi być drogie.

16°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
tak leżakowanie
Vina Ventisquero producent

Charakterystyka Chilano Merlot Shiraz

Delikatnie smak
Owoce i minerały aromat
Gładkie gładkość
Średnie budowa

Oceny użytkowników o: Chilano Merlot Shiraz

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
8ocena
30.04.2014
Opinia zweryfikowana

Majowy grill. Więcej niby pisać nie trzeba, bo to najlepiej oddaje to wino. Otwarte wraz z wrzuceniem mięsa na ruszt, zabawiało grillowiczów wiśniowym lekkim merlotem. Kiedy mięso było gotowe, wino coraz więcej dawkowało beczkę z shiraza. Ekonomiczny Ventisqueto wpasował się świetnie w okazje. Jest bardzo przyjemny i łatwy, może trochę za bardzo skrajny. Pierwszy i ostatni łyk to jak dwa zupełnie różne wina. W mojej sytuacji pasowało, ale tak na codzień? Nie wiem. Ale ósemka zasłużona.

26.04.2014
Opinia zweryfikowana

Bardzo ciekawy kupaż nie tak nachalny jak 100% Syrah , ciut ugładzony do obiadu w sam raz.

9ocena

Piliśmy do wielkanocnej kaczki i sprawdziło się wyśmienicie. Kwintesencja stołowego wina: lekkie, nie narzucające się jak intruz, dyskretne. I ta cena…

9.5ocena
(Doradca Klienta) 12.03.2014

Kolejny raz sprawdza sie powiedzenie "jak nie wiesz co wybrać, wybierz Chile" - bardzo dobre wino w świetnej relacji jakość-cena. Warto!