Wino Chateau Teyssier Montagne Saint-Emilion A.O.C. 601221

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Chateau Teyssier Montagne Saint-Emilion A.O.C. w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Chateau Teyssier Montagne Saint-Emilion A.O.C. 601221

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Spokojne Kategoria
AOC Montagne Saint-Emilion Apelacja
99.99 zł

podstawowa

25 sprzedanych butelek
9.00 średnia ocen: 1 głosów
88 ocena sommeliera

Opis Chateau Teyssier Montagne Saint-Emilion A.O.C.

Wino pochodzi z winnicy położonej na gliniano-wapiennym zboczu, kilka kilometrów na północny-wschód od Saint-Emilion (nazwa, z którą to wino jest porównywalne), lecz wino nie ma żadnego związku z ChateauTeyssier Saint-Emilion Grand Cru produkowanym przez Jonathana Maltusa. Od 1993 Dourthe jest odpowiedzialne za zarządzanie majątkiem i sprzedażą tego win. Chateau Teyssier Montagne Saint-Emilion jest klasycznym kupażem prawo-stronnego Bordeaux - przeważa tu szczep Merlot z domieszką Cabernet Franc. W nosie jest bardzo intensywne z wyraźnymi owocami jagody, w tyle lekko wyczuwalna wilgotna ziemia. Taniny są wyraźne i poprawne, budowa średniego ciężaru. Finisz zaskakujący - pełny świeżości owocowej i aksamitu.

17-18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
10-14 leżakowanie
Vins Et Vignobles Dourthe producent

Charakterystyka Chateau Teyssier Montagne Saint-Emilion A.O.C.

Rześko smak
Owoce z beczką aromat
Gotowe gładkość
Średnie budowa

Oceny użytkowników o: Chateau Teyssier Montagne Saint-Emilion A.O.C.

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
9ocena
15.03.2015
Opinia zweryfikowana

Rewelacja. Eleganckie, gładkie, z miłymi akcentami, z delikatną i przełamaną kwasowością. Odrobina wanili, ale w takim fajnym wytrawnym wydaniu. No bardzo, bardzo fajne.