Wino Chateau Ste Michelle Cold Creek Vineyard 601271

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Chateau Ste Michelle Cold Creek Vineyard w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Chateau Ste Michelle Cold Creek Vineyard 601271

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Spokojne Kategoria
159.00 zł

podstawowa

55 sprzedanych butelek
9.50 średnia ocen: 4 głosów
92 ocena sommeliera
2 nagrody winiarskie

Opis Chateau Ste Michelle Cold Creek Vineyard

Eleganckie Cabernet Sauvignon z rocznika 2011, w którym nieco większa wielkość winogron, wynikająca z niższych temperatur, wprowadziła elegancję do tego wina. Wino z USA o mocnej strukturze i wysokiej koncentracji czarnych owoców, w tym w szczególności czarnej wiśni i porzeczki, z nutkami czekolady, pieprzu, lukrecji, kakao, wanilii i wędzonej śliwki oraz z typową dla zatoki Cold Creek ciężkością wina. Wino spędziło 21 miesięcy w beczce, z czego 47% w nowych beczkach z amerykańskiego dębu i 27% w nowych beczkach z francuskiego dębu. Rocznik 2011 został nagrodzony przez Wine Enthusiast.

18°C TEMP. PODANIA
Dojrzałe wiek
21 leżakowanie
Chateau Ste. Michelle producent

Charakterystyka Chateau Ste Michelle Cold Creek Vineyard

Rześko smak
Owoce z beczką aromat
Gładkie gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: Chateau Ste Michelle Cold Creek Vineyard

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
10ocena
27.03.2018

W porównaniu do 2010 r. prawie bez roznicy poza tym, że jest zdecydowanie mniej gęstę. Bardziej delikatne. Feria ciemnych owocow w nosie i na języku.

10ocena
18.09.2016

Wino wspaniałe. O mocnej budowie,ale zawarta delikatność i bogaty bukiet.Dla mnie wyśmienite. Zrównoważona kwasowość i wyeksponowane garbniki. Czar jaki lubię i wszystkim polecam. Trudno uwierzyć że wino to jest amerykańskie. Juz zamawiam zapas. Szczerze polecam.

9ocena
10.03.2015

Uwielbiam C.S. z nowego świata! Ten, powalił mnie swoim bogactwem, mocną budową, a przy tym elegancją. Sam bukiet jest tak wspaniały, że mam ochotę zamknąć go z buteleczce i nosić przy sobie. Najbardziej wyraźne są nuty wanilii, czekolady i ciemnych owoców, które aż wychodzą z kieliszka. W smaku jak dla mnie nie jest mocno wytrawne, a nawet da się wyczuć delikatną słodycz. Poza nią znajduję nieco pieprzu, kakao i suszonych owoców. Idealnie zarysowane garbniki, wieńczą to jakże wyjątkowe dzieło. Jedynym małym minusem jest kwasowość, która mogłaby być niższa, ale to tylko szczegół. Cena może i zwala z nóg, ale smak również. Podsumowując - wyśmienite!