Wino Chateau Reysson Reserve du Chateau Haut Medoc A.O.C. 2005 600302

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Chateau Reysson Reserve du Chateau Haut Medoc A.O.C. 2005 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2005.

Wino Chateau Reysson Reserve du Chateau Haut Medoc A.O.C. 2005 600302

Czerwone, Wytrawne 2005 0,75 L korek
Spokojne Kategoria
AOC Haut Medoc Apelacja
115,00 zł podstawowa
16 sprzedanych butelek
8,50 średnia ocen: 2 głosów
88 ocena sommeliera

opis wina

Chateau Reysson Reserve du Chateau to intrygujące wino z Bordeaux, z dobrze znanej i cieszącej się dobrą sławą apelacji Haut-Medoc. Już dziś osiągnęło dojrzałość i pokazuje dobrze swój potencjał. Wyróżnia się głęboko rubinową barwą i zapachem jagody leśnej i lukrecji. W smaku to francuskie wino jest pełne, z dobrze wyważonym poziomem kwasowości i powabnymi taninami.

17°C TEMP. PODANIA
Młode wiek
16-18 leżakowanie
Vins Et Vignobles Dourthe producent

Charakterystyka wina

Rześko smak
Owoce z beczką aromat
Świeże gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
9ocena
23.04.2014

Nigdy mnie jakoś nie ciągnęło do win francuskich z regionu Bordeaux, ale tutaj jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Intensywne, mocne, głębokie i ciężkie. Pierwsze co przychodzi na myśl to lukrecja i mnóstwo leśnych owoców. Dalej jest równie dobrze. Lekko przypalone, skórzaste i konkretnie dębowe. Wszystko to co osobiście lubię. Gorąco polecam - wyśmienite!

8ocena
16.02.2012

Smakuje mi to wino nieoczekiwanie przyzwoicie. Kolor pełny i głęboki. A ten aromat to definicja lukrecji. Wreszcie udało mi się utrwalić i rozpoznać ją w nosie. Na myśl przychodzą skojarzenia z zapachami zwierzęcych skór, piżma, ale wszystkie te wrażenia rozpływają się już w pierwszych dwóch godzinach oddechu, jaki łapie to czerwone wino po zajrzeniu do butelki. Przyjazne dla podniebienia, o zrównoważonej kwasowości. Jest w nim coś przyciągającego moją uwagę. 8/10.