Wino Château Pontet-Canet 2008 604514

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Château Pontet-Canet 2008 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2008.

Wino Château Pontet-Canet 2008 604514

Spokojne Kategoria
AOC Pauillac Apelacja
890.00 zł

podstawowa

dostępność: Średnia
2 sprzedanych butelek
10.00 średnia ocen: 1 głosów

Opis Château Pontet-Canet 2008

To wyjątkowe czerwone wino wytrawne powstało z szczepów Cabernet Sauvignon (65%), Merlot (30%), Cabernet Franc (4%) i Petit Verdot (1%). Połowa wina dojrzewała w nowych beczkach z dębu francuskiego, 35% w betonowych kadziach, a 15% wina dojrzewało w jednorocznych beczkach z dębu francuskiego. Wino ma bardzo długi potencjał dojrzewania, szacowany na lata 2021-2045.

Charakteryzuje się intensywnym fioletowym kolorem, a także bogatym aromatem słodkich jagód, jeżyn i owoców czarnej porzeczki, wzbogaconym grafitowymi wiórkami ołówkowymi, subtelnym dymem z grilla i nutą leśnego poszycia. Struktura jest solidna, budowa ciężka, a całość cudownie różnorodna i bogata.

Opinie o winie Château Pontet-Canet 2008


„Kandydat na najlepsze wino roku! Pontet Canet 2008 może pochwalić się intensywnym fioletowym kolorem, a także bogactwem aromatów słodkich jagód, jeżyn i owoców czarnej porzeczki przeplatanych grafitowymi wiórkami ołówkowymi, subtelnym dymem z grilla i nutą leśnego poszycia. Mocny, o bajecznym bogactwie, konsystencji i niesamowitej świeżości. Daj mu 5-8 lat w piwnicy i pij przez następne trzy dekady. Brawo!” - Wine Advocate-Parker

Winnica Château Pontet-Canet


Château Pontet Canet 2008 AOC, 5-eme Grand Cru Classe to wyjątkowe wino pochodzące z regionu Bordeaux, z winnicy, która została ujęta w najsłynniejszej klasyfikacji obszarów uprawowych w Medoc z 1855. W klasyfikacji tej czołowe posiadłości zostały podzielone na 5 kategorii: premier cru (pierwsze), deuxieme cru (drugie), troisieme cru (trzecie), quatrieme cru (czwarte) i cinquieme cru (piąte). Podział ten przeszedł do historii jako najambitniejsza kwalifikacja jakości rolniczych wyrobów. Do piątej należy właśnie wino Château Pontet Canet.

W 1895 r. zarządzca Chateau Théophile Skawiński zbudował wyjątkową piwnicę, z dębowymi kadziami, napełnianymi grawitacyjnie za pomocą drewnianej platformy na piętrze, która mogła poruszać się po szynach. W 2005 roku pomieszczenie zostało zrestaurowane, wyremontowano je zgodnie z zasadami, przyjętymi przez Skawińskiego, lecz tym razem piwnica wyposażona została również w betonowe kadzie.

Winnica jest obsadzona w proporcji: 65% Cabernet Sauvignon oraz 35% Merlot, z których powstaje wino Labastide Dauzac. Działka o powierzchni czterech hektarów w Haut-Médoc dostarcza owoce do wina Dauzac, Château Labarde.

Pauillac to bastion tradycyjnego Bordeaux i najważniejsza gmina w Medoc. Szczyci się trzema producentami z pięciu w Premier Grand Cru Classe. Tworzy się tu wina dekadenckie, bogate i eleganckie. Najlepsze z nich są potężne, z dobrze zaznaczoną taniną, która umożliwia długie dojrzewanie.

Nagrody: Château Pontet-Canet 2008

Wina z Château Pontet-Canet uzyskały certyfikat ekologiczny Ecocert i certyfikat biodynamiczny od Biodyvin w 2010 r. oraz certyfikat Demeter w 2014 r. Wino zdobyło prestiżowe nagrody tj. Robert Parker – 96/100, Jancis Robinson – 18/20, James Suckling– 94/100.

18°C TEMP. PODANIA
Dojrzałe wiek
16 leżakowanie
Chateau Pontet Canet producent

Charakterystyka Château Pontet-Canet 2008

Rześko smak
Owoce z beczką aromat
Gładkie gładkość
Ciężkie budowa

Oceny użytkowników o: Château Pontet-Canet 2008

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom