Wino Chateau Pont De Pierre Lussac-Saint-Emilion AOC 604188

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Chateau Pont De Pierre Lussac-Saint-Emilion AOC w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Chateau Pont De Pierre Lussac-Saint-Emilion AOC 604188

91.99 zł

podstawowa

797 sprzedanych butelek
8.20 średnia ocen: 5 głosów

Opis Chateau Pont De Pierre Lussac-Saint-Emilion AOC

Chateau Pont De Pierre Lussac-Saint-Emilion AOC jest pełne czarnych owoców z wyczuwalną, delikatną nutą drzewną. Na podniebieniu pikantne, pełne, ze zrównoważoną taniną. Wyczuwalny aromat malin i cynamonu. W nosie wino jest mocne i wyraziste. Charakteryzuje się również purpurowym kolorem z fioletowymi refleksami. Polecamy serwować w towarzystwie mięs, w szczególności z wołowiną, cielęciną i drobiem. Wśród szczepów odnajdziemy Cabernet Franc, Merlot oraz Cabernet Sauvignon. Bardzo dobry stosunek jakości do ceny.

16°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
tak leżakowanie
Vergniol producent

Charakterystyka Chateau Pont De Pierre Lussac-Saint-Emilion AOC

Delikatnie smak
Minerały i owoce aromat
Gotowe gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: Chateau Pont De Pierre Lussac-Saint-Emilion AOC

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
7ocena
20.01.2021
Opinia zweryfikowana

Nie mój typ , w smaku lekka wiśnia ale zasadniczo płaskie i niczym się nie wyróżnia , nie trafia na moją listę do powtórzenia

8ocena
17.01.2021
Opinia zweryfikowana

Region i kupaż zobowiązują. Jest to bardzo dobry, choć nie wybitny przedstawiciel Saint Emilion. Wino pełne i dobrze ułożone. Idealny towarzysz niedzielnego obiadu, choć nadaje się również jak najbardziej do picia solo.

9ocena

To jest wino z charakterem. Bardzo oryginalne. A z dobrze przyrządzoną polędwicą komponuje się jak dobrane małżeństwo.

8ocena
07.06.2020
Opinia zweryfikowana

Bardzo przyjemnie było smakować to wino.

9ocena
21.03.2020

Wino z centrum winiarskiego świata czyli Bordeaux 🇫🇷 Jest to czerwone, wytrawne wino stworzone z trzech typowych dla tego regionu odmian: 🍇Merlot, 🍇Cabernet Sauvignon oraz 🍇Cabernet Franc. Zaczynając od koloru, mamy klarowną, piękną czerwień w kieliszku. W nosie przyjemny, intensywny bukiet, w którym wyczujemy nuty drzewno-beczkowe w postaci wanilii, oprócz tego malina, truskawka, jeżyna oraz śliwka. Idąc dalej na podniebieniu mamy lekko pikantne wino, pełne, bardzo dobrze zbudowane, a zarazem zrównoważone z delikatnymi taninami. Podsumowując jest przyjemne i pyszne, sprawdzi się w połączaniu z wołowiną cielęciną oraz drobiem. Jeżeli nie próbowaliście do tej pory wina z Bordeaux, to należy to zrobić bo jest to swego rodzaju klasyk, po który należy sięgnąć. Polecam Wam serdecznie 😃