Wino Chateau Pey La Tour Bordeaux A.O.C. 600311

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Chateau Pey La Tour Bordeaux A.O.C. w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Chateau Pey La Tour Bordeaux A.O.C. 600311

Spokojne Kategoria
AOC Bordeaux Apelacja
44.99 zł

podstawowa

1335 sprzedanych butelek
8.34 średnia ocen: 35 głosów
84 ocena sommeliera

Opis Chateau Pey La Tour Bordeaux A.O.C.

Klasyczne wino z Bordeaux do codziennej konsumpcji. Aromat dojrzałych czerwonych owoców, ożywiająca kwasowość i garbniki z charakterem to dobry pomysł na połączenie z kolacją lub grillem. Chateau Pey La Tour z winnicy Doruthe Grands Terroirs jest doskonałym przykładem wina francuskiego. Rocznik 2012 uzyskał brązowy medal na Decanter World Wine Award, a rocznik 2010 zdobył medale między innymi na Concours Général Agricole de Paris, Concours de Bordeaux Vins d'Aquitaine, Challenge International du Vin, Concours des Grands Vins de France - Mâcon.

17°C TEMP. PODANIA
Młode wiek
TAK leżakowanie
Vins Et Vignobles Dourthe producent

Charakterystyka Chateau Pey La Tour Bordeaux A.O.C.

Delikatnie smak
Owoce i minerały aromat
Świeże gładkość
Średnie budowa

Oceny użytkowników o: Chateau Pey La Tour Bordeaux A.O.C.

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
8.5ocena
25.02.2016
Opinia zweryfikowana

Wyraziste i soczyste wino, doskonałe na co dzień i na odświętne spotkania.

6.5ocena
01.08.2014

Nie zrobiło na mnie wrażenia. Nie jest to złe wino, aczkolwiek ja chyba oczekiwałam czegoś więcej, całkiem możliwe że niepotrzebnie. To wino trzeba celebrować dokładnie takim jakie jest.

9.5ocena
17.07.2014

Naprawdę solidne wino. Zacznę od tego, że po otwarciu butelki, na następny dzien smakowało zdecydowanie lepiej. Przejrzysty, jasnorubinowy kolor. W bukiecie ziołowo-grzybowe nuty, czereśnie i śliwki, w zapachu jest takie "słodkie". W ustach wino jest bardzo wytrawne, mimo tego garbniki nie są jakąś dominującą cechą. Konkretna struktura i długi, długi finisz. Samo w sobie raczej nie sprawi tyle radości, ile podczas grilla na przykład - karkówka, albo porządny stek będzie idealnym partnerem. W takiej cenie, sztuką jest znaleźć tak solidnego reprezentanta Bordeaux. Więcej garbników, a dałbym 10, ale te wino z oceny 9,5 też może być dumne!

07.05.2014
Opinia zweryfikowana

Mnie nie bardzo smakuje.zbyt ostre za dużo kwasu

Opinia zweryfikowana

Lubię patrzeć w jaki sposób wino bordoskie spływa po szkle kieliszka. Ową piękną kolumnadą. Gdyby porównać budowę wina do architektury, to wino bordoskie byłoby niewątpliwie dziełem klasycyzmu. Dążenie do uzyskania efektu harmonii, zrównoważonej kompozycji, porządku i symetrii. Pijąc to wino czułem spokój. Świat pędzi do przodu przynosząc co dzień nowe atrakcje. Są jednak rzeczy niezmienne. Nie schlebiające zmieniającym się modom. Na przykład wino z Bordeaux. Takie jak to.

7.5ocena
19.09.2012
Opinia zweryfikowana

Jak to Bordeaux ;) odpowiada mojemu wyobrażeniu o wytrawnym francuskim winie. Całkiem dobre, można spróbować.

6.5ocena
04.07.2012
Opinia zweryfikowana

Dobre ...jak Bordeaux ,lecz nie wiem skąd poprzednie peany 6,5-7 jak dla mnie przeciętne z tą odrobiną goryczy w finiszu ,który mi akurat nie leży na podniebieniu.

6.5ocena
04.12.2011
Opinia zweryfikowana

Mocno. Treściwie. Treściwie. Mocno. Francusko. Dobrze, ale bez zachwytu.

8.5ocena
05.09.2011
Opinia zweryfikowana

Pierwszy kontakt nie powala, ale każdy kolejny łyk budzi coraz większy respekt, ponieważ wino otwiera się bardzo bardzo przyjemnie. Ogólnie jest dość mocno wytrawne, chociaż ma również bardzo delikatną słodkawo-dymną nutkę na końcu. Jest dość lekkie, ale bardzo dobrze będzie pasować do ciężkiego stołu. Jest to jedno z takich win, którego absolutnie nie trzeba się wstydzić na stole. Nawet przy większej okazji!

8.5ocena
15.08.2011
Opinia zweryfikowana

Wino o intensywnym, rubinowym kolorze i owocowym aromacie, w którym wyczuć można truskawki i czarne porzeczki oraz eleganckie nuty dębu i korzennych przypraw. Łagodne, pełne, o dobrej strukturze i odpowiedniej kwasowości, delikatnie garbnikowe.SMAKOWAŁO 8.5

9ocena

Poszło w dziesięć minut podczas kolacyjnej, letniej wizyty. Wszyscy rzucili się nań jak spragnione krwi lwy. A zatem zbiorowa dziewiątka.

9ocena
14.07.2010

Chateau Pey La Tour 2008 - jest jak dźwięk dzwonu, który mocno i dobitnie przypomina wszystkim co zdążyli zapomnieć, kto tu panuje. Region Bordoski, zawsze wywołuje pewien respekt i kojarzy się z wielkimi winami Grand Cru, które zazwyczaj można spróbować... w wyobraźni, patrząc na zamieszczone fotki i opisy w internecie. Krótko - klasa wino, cudownie zbudowane. Medium - do medium light. Nuty mineralne i roślinne. Śliwki , czereśnie coś grzybowo - leśnego...Uważam Pey08 za lepsze od swych braci - Réserve Du Château, Bordeaux Supérieur. Ujawnia tajemnice i moc alkoholu po odpowietrzeniu. Nr1 wśród win do 55zł.