Wino Chateau Musar Cuvee Rouge 600069

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Chateau Musar Cuvee Rouge w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Chateau Musar Cuvee Rouge 600069

Spokojne Kategoria
69.00 zł

podstawowa

14 sprzedanych butelek
7.00 średnia ocen: 4 głosów
87 ocena sommeliera

Opis Chateau Musar Cuvee Rouge

Wino przeznaczone do picia w młodym wieku. Dominują aromaty owocowe i korzenne. Przyjemna harmonia słodyczy, tanin i miękkiej końcówki.

16°C TEMP. PODANIA
Dojrzałe wiek
Nie leżakowanie
Chateau Musar producent

Charakterystyka Chateau Musar Cuvee Rouge

Rześko smak
Owoce i minerały aromat
Gładkie gładkość
Średnie budowa

opinia sommeliera

Druga etykieta jednego z najpopularniejszych win wśród lubiezników spraw trudnych i kontrowersyjnych. Tak jak "większy brat", nietuzinkowe, świetnej konstrukcji, lecz dość trudne w odbiorze aromatów, krążących gdzieś pomiędzy rześkim owocem, zwierzem i apteką, wspartych konkretnym ładunkiem kwasowości i drobnych, acz dziarskich tanin. Nie powiem, ze "tylko dla orłów", ale na pewno dla "nieustraszonych".


Oceny użytkowników o: Chateau Musar Cuvee Rouge

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
8ocena

I tu jest problem. Dla mnie - zbyt wyraźna nutka słodyczy stonowana bąbelkami. Lecz przy drugim kieliszku dostałam tak szampańskiego humoru, że zaczęło mi się całkiem podobać. Natomiast mój facet jest absolutnie zachwycony. Chwali porzeczkowy smak i te musujące bąbelki. A zatem mamy problem z jednoznaczną oceną. Ale oby tylko takie problemy…

8ocena
26.04.2011

Hmm, widzę, że nie tylko ja miałem kłopot z tym winem :) Moim zdaniem do tego Musara, by ocenić go poprawnie - należy stanąć z boku i powiedzieć - to jest bardzo dobre wino, aczkolwiek trudne, powiedział bym kobiece. Na pewno wymaga wcześniejszego solidnego napowietrzenia, w końcu 04 to już nie młodziak :) Mnie zadziwiło tym, że każdy kieliszek odkrywał przede mną nowe doznania i nowe dylematy, polecam każdemu, kto szuka nowych winiarskich doznań!

9ocena
20.04.2011

Zaintrygowała mnie ocena Cubica i postanowiłem sam spróbować tego wina i wyrobić własne na jego temat zdanie(akurat miałem je pod ręką). Mi osobiście bardzo przypadło do gustu - ceglasty jasny kolor typowy dla wina juz nie młodego (2004 rocznik), intrygujący nos (ja czuje owoce i zwierzęce zapachy), długo pozostający na języku "zbalansowany" smak. Słodkości może trochę dopatrzyłem sie w zapachu ale z pewnością nie w smaku. O gustach się nie dyskutuje tylko się je ma :) Zaskoczeniem dla mnie był fakt, że do tej pory moje odczucia pokrywały sie z ocenami Cubica - tym razem mamy odmienne zdanie - fajnie że wino jest tak ciekawym tematem do rozmów i dyskusji o różnicach w jego odbiorze :) Na zdrowie!

3ocena
19.04.2011

Wino bardzo lekkie, prawie półsłodkie, o kolorze lekko czerwonym (a raczej różowawym) ale niestety bez wyraźnych akcentów i w ogóle bardzo nijakie! Szczerze mówiąc to bardzo przypomina mi Black Tower Dornfelder Pinot Noir - niemieckie wino, które kosztuje 26 złotych. 62 złote za to wino uznaje za czeski błąd.