Wino Chateau Musar Cuvee Rouge 2004 600069

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Chateau Musar Cuvee Rouge 2004 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2004.

Wino Chateau Musar Cuvee Rouge 2004 600069

Spokojne Kategoria
69,00 zł podstawowa
14 sprzedanych butelek
7,00 średnia ocen: 4 głosów
87 ocena sommeliera

opis wina

Wino przeznaczone do picia w młodym wieku. Dominują aromaty owocowe i korzenne. Przyjemna harmonia słodyczy, tanin i miękkiej końcówki.

16°C TEMP. PODANIA
Dojrzałe wiek
Nie leżakowanie
Chateau Musar producent

Charakterystyka wina

Rześko smak
Owoce i minerały aromat
Gładkie gładkość
Średnie budowa

opinia sommeliera

Druga etykieta jednego z najpopularniejszych win wśród lubiezników spraw trudnych i kontrowersyjnych. Tak jak "większy brat", nietuzinkowe, świetnej konstrukcji, lecz dość trudne w odbiorze aromatów, krążących gdzieś pomiędzy rześkim owocem, zwierzem i apteką, wspartych konkretnym ładunkiem kwasowości i drobnych, acz dziarskich tanin. Nie powiem, ze "tylko dla orłów", ale na pewno dla "nieustraszonych".


Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
8ocena

I tu jest problem. Dla mnie - zbyt wyraźna nutka słodyczy stonowana bąbelkami. Lecz przy drugim kieliszku dostałam tak szampańskiego humoru, że zaczęło mi się całkiem podobać. Natomiast mój facet jest absolutnie zachwycony. Chwali porzeczkowy smak i te musujące bąbelki. A zatem mamy problem z jednoznaczną oceną. Ale oby tylko takie problemy…

8ocena
26.04.2011

Hmm, widzę, że nie tylko ja miałem kłopot z tym winem :) Moim zdaniem do tego Musara, by ocenić go poprawnie - należy stanąć z boku i powiedzieć - to jest bardzo dobre wino, aczkolwiek trudne, powiedział bym kobiece. Na pewno wymaga wcześniejszego solidnego napowietrzenia, w końcu 04 to już nie młodziak :) Mnie zadziwiło tym, że każdy kieliszek odkrywał przede mną nowe doznania i nowe dylematy, polecam każdemu, kto szuka nowych winiarskich doznań!

9ocena
20.04.2011

Zaintrygowała mnie ocena Cubica i postanowiłem sam spróbować tego wina i wyrobić własne na jego temat zdanie(akurat miałem je pod ręką). Mi osobiście bardzo przypadło do gustu - ceglasty jasny kolor typowy dla wina juz nie młodego (2004 rocznik), intrygujący nos (ja czuje owoce i zwierzęce zapachy), długo pozostający na języku "zbalansowany" smak. Słodkości może trochę dopatrzyłem sie w zapachu ale z pewnością nie w smaku. O gustach się nie dyskutuje tylko się je ma :) Zaskoczeniem dla mnie był fakt, że do tej pory moje odczucia pokrywały sie z ocenami Cubica - tym razem mamy odmienne zdanie - fajnie że wino jest tak ciekawym tematem do rozmów i dyskusji o różnicach w jego odbiorze :) Na zdrowie!

3ocena
19.04.2011

Wino bardzo lekkie, prawie półsłodkie, o kolorze lekko czerwonym (a raczej różowawym) ale niestety bez wyraźnych akcentów i w ogóle bardzo nijakie! Szczerze mówiąc to bardzo przypomina mi Black Tower Dornfelder Pinot Noir - niemieckie wino, które kosztuje 26 złotych. 62 złote za to wino uznaje za czeski błąd.