Wino Chateau Haut Plantey Haut-Medoc AOC 2011 601137

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Chateau Haut Plantey Haut-Medoc AOC 2011 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2011.

Wino Chateau Haut Plantey Haut-Medoc AOC 2011 601137

Spokojne Kategoria
AOC Haut Medoc Apelacja
54,99 zł podstawowa
48 sprzedanych butelek
7,00 średnia ocen: 2 głosów
87 ocena sommeliera

opis wina

Doskonałe, czerwone wino z regionu Bordeaux, z apelacji Haut-Medoc. Odznacza się bardzo zrównoważonym, jedwabistym i łagodnym smakiem. Wino powstało z doskonałego kupażu szczepów, który w świecie winiarskim nazwano "Red Bordeaux Blend". Podstawą tej mieszanki jest Cabernet Sauvignon oraz Merlot z domieszką Cabernet Franc, Petit Verdot i Malbeca. Wino charakteryzuje głęboka i intensywna barwa, w nosie wyczuwalne są truskawki, owoce leśne, kwiaty i nuty prażonego dębu. To francuskie wino ma potencjał do leżakowania jeszcze kilka lat bądź też sprawdzi się idealnie na degustację tu i teraz.

18°C TEMP. PODANIA
Dojrzałe wiek
12 leżakowanie
Cheval Quancard producent

Charakterystyka wina

Rześko smak
Owoce z beczką aromat
Gładkie gładkość
Średnie budowa

Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
8ocena

Czystość gatunkowa. Mimo miksu różnych rodzajów. Bardzo ciekawe w swojej łagodności i prostocie. Polecam.

6ocena
30.10.2015

To wino bardzo zasmakowałoby mojemu tacie, który nie lubi żadnych akcentów, posmaków i wyraźnych nut smakowych. Dla niego wino ma smakować winem. Czyli według mojego rozumienia to po prostu sfermentowane winogrona w czystej postaci. No i takie to wino jest. Wino wytrawne i…. wino wytrawne, ciężko coś o nim innego powiedzieć. Jak ktoś tak lubi to polecam, ale jak ktoś lubi, tak jak ja posmaki, akcenty i smaczki to raczej nie...