Wino Chateau Branaire-Ducru A.C. Saint-Julien 601869

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Chateau Branaire-Ducru A.C. Saint-Julien w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Chateau Branaire-Ducru A.C. Saint-Julien 601869

Spokojne Kategoria
AOC Saint Julien Apelacja
569.00 zł

podstawowa

26 sprzedanych butelek
8.00 średnia ocen: 1 głosów
95 ocena sommeliera
4 nagrody winiarskie

Opis Chateau Branaire-Ducru A.C. Saint-Julien

Chateau Branaire-Ducru to historia klasyfikacji z 1855 roku. Jest to czwarty stopień tej klasyfikacji i oczywiście możemy spodziewać się wina wybitnego, które zostało stworzone z kupażu Cabernet Sauvignon (70%), Merlot (23%), Cabernet Franc (5%) i Petit Verdot (2%). Wino dojrzewało 18 miesięcy w beczkach z dębu Francuskiego (60% nowej beczki).

Od razu rzuca się w oczy głęboka czerwień z dużą ilością refleksów granatu. W aromatach przeważają ciemne owoce – suszona śliwka, jagoda, trochę ziół i tytoniu. Na podniebieniu dobrze zbudowana tekstura, gładkie taniny i długi finisz.

Wino możemy łączyć z daniami z dojrzewającej wołowiny, dziczyzny czy długo dojrzewającymi serami. Posiada potencjał do leżakowania (nawet do 2030 roku), ale można również degustować już teraz.

Opinie o winie Chateau Branaire-Ducru A.C. Saint-Julien 2010


„Branaire-Ducru 2010 w kolorze głębokiego granatu zaczyna się nieco zmieniać. Nuta balsamiczna, prażonych orzechów i suszonej śliwki, ustępuje miejsca zakurzonej ziemi, smażonym ziołom i suszonej morwie. Pełne podniebienie ma dużą ilość suszonych jagód z dobrą teksturą i nutami herbaty na finiszu.” - Lisa Perrotti-Brown MW, Wine Advocate marzec 2020

Winnnica Château Branaire-Ducru


Château Branaire-Ducru to posiadłość w apelacji Saint-Julien w Bordeaux, która zajęła czwarte miejsce w klasyfikacji Medoc z 1855 roku. Saint Julien jest najmniejszą z gmin Medoc wchodzących w skład Wielkiej Czwórki. Mimo że na jej obszarze nie ma żadnego chateau z First Growths, jest uznawana za najbardziej spójną z głównych gmin, z wieloma producentami, którzy rok po roku tworzą imponujące wina. Najlepsze wina mają wyjątkowy charakter – łączą elegancję i wyrafinowanie Margaux z siłą i treścią Pauillac.

Posiadłość została założona w 1680 roku przez Jean-Baptiste Braneyre'a, który dostrzegł potencjał gleb gminy Bordeaux w Saint-Julien i zdolność szczepu Cabernet Sauvignon do rozkwitu. Przed śmiercią nadał posiadłości swoje imię, które później zmieniono na obecną pisownię Branaire. Dziś zamek zajmuje 50 ha i jest obsadzony Cabernet Sauvignon, Merlot, Cabernet Franc i Petit Verdot, a niektóre winorośle mają prawie 90 lat.

Od 1988 roku Branaire-Ducru należy do Patricka Maroteaux, byłego bankiera, który zakochał się w apelacji Saint-Julien i samym Branaire-Ducru. Pod jego własnością do nieruchomości dobudowano 10 ha, a winiarnia i winnice przeszły całkowitą modernizację i renowację.

Wina Branaire-Ducru są czyste pod względem owoców, a ich struktura i integracja pozwalają na długie dojrzewanie. Château Branaire-Ducru jest ogromną posiadłością, w której produkuje się około 300 000 butelek rocznie. Dominuje Cabernet Sauvignon, z dodatkiem Merlot, Cabernet Franc i Petit Verdot. Wina spędzają średnio 18 miesięcy w dębowej beczce i odpoczywają w piwnicach. Są to wina, które powinny zostać otwarte po 10 latach leżakowania w butelce i mają jeden z najwyższych procentów Cabernet Sauvignon wśród win z Saint-Julien.

Nagrody: Chateau Branaire-Ducru A.C. Saint-Julien 2010


  • Robert Parker– 94/100
  • James Suckling– 94/100
  • Jancis Robinson – 17/20
  • Wine Spectator – 94/100

18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
16-20 leżakowanie
Château Branaire Ducru producent

Charakterystyka Chateau Branaire-Ducru A.C. Saint-Julien

Rześko smak
Owoce z beczką aromat
Gotowe gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: Chateau Branaire-Ducru A.C. Saint-Julien

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
04.11.2018
Opinia zweryfikowana

Przyzwoite francuskie wino ale za tę cenę tylko 8.5 .