Wino Chateau Bonfort AOC Montagne-Saint-Emilion 2018 604838

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Chateau Bonfort AOC Montagne-Saint-Emilion 2018 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Chateau Bonfort AOC Montagne-Saint-Emilion 2018 604838

Spokojne Kategoria
AOC Montagne Saint-Emilion Apelacja
109.00 zł

podstawowa

278 sprzedanych butelek
8.00 średnia ocen: 1 głosów

Opis Chateau Bonfort AOC Montagne-Saint-Emilion 2018

Cheatau Bonfort to wytrawne wino o wyjątkowym wdzięku, pochodzącycm z francuskiej apelacji Montagne Saint-Emilion umiejscowionej w regionie Bordeaux. Trzon wina stanowi 70% gron Merlot, a pozostałe 30% wypełnia kupaż Cabernet Sauvignon oraz Cabernet Franc. Średni wiek winorośli, z których następują zbiory oscyluje w około 30 lat. Dojrzewa przez 12 miesięcy w beczkach z dębu francuskiego. Rocznik 2018 już teraz ukazuje bogactwo swego charakteru, ale pełnię potencjału osiągnąć może nawet w okolicach 2028 roku.

W kieliszku rocznik 2018 emanuje pięknym, głębokim kolorem. Bukiet zdradza piękne nuty kwiatowe z akcentami drzewnymi. Wśród aromatów dominują owoce leśne, jagody, porzeczki z refleksami fiołków, wanilii i kakao. Harmonijna struktura skrywa w sobie jedwabne garbniki na palecie esencjonalnej struktury i przełamaniem przyjemną, wyważoną kwasowością. Długi finisz pełen akcentów beczkowych pozostawia długie, satysfakcjonujące doznania.

Chateau Bonfort AOC Montagne Saint Emilion z racji na swój charakter wspaniale wzbogaci dania oparte na czerwonym mięsie - między innymi wołowe steki czy dziczyznę. To także wyborny towarzysz wykwintnych przekąsek - deski dojrzewających serów i wędlin. Klasa wina zapewnia także potencjał na wspaniały rozwój aromatów na przestrzeni lat w winnej piwniczce.

Cheval Quancard

Cheval Quancard to duży i ceniony producent wina z Bordeaux. Tradycje firmy trwają od jej powstania w 1844 roku z ręki Pierre'a Quancarda. Dziś oferuje bogate portfolio win z Bordeaux, w tym z takim renomowanych apelacji jak Saint-Emilion czy Medoc.

W ciągu 100 lat od założenia firma znacznie się rozrosła i rozwinęła pod kierownictwem kolejnych pokoleń rodziny Quancard. Marcel Quancard objął stery na początku lat 30., a pod koniec lat 60. był odpowiedzialny za stworzenie kultowego znaku Cheval Quancard.

Chateaux należące do Cheval Quancard obejmuje 70 hektarów Bordeaux Superieur Chateau de Terrefort-Quancard, jak również 13 hektarów Chateau Haut-Logat umiejscowionych w Haut Medoc. Wśród oferowanych win znajdują się także propozycje codziennej klasy Vin de France.

18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
12 leżakowanie
Cheval Quancard producent

Charakterystyka Chateau Bonfort AOC Montagne-Saint-Emilion 2018

Rześko smak
Owoce z beczką aromat
Gładkie gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: Chateau Bonfort AOC Montagne-Saint-Emilion 2018

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
14.12.2021
Opinia zweryfikowana

Młode, ale smaczne Bordeaux. Na razie czuć mocno owoc i beczkę. Można odłożyć na parę lat do piwniczki, ale można też pić już teraz (po napowietrzeniu).