Wino Caves des Papes Galets Roules Chateauneuf Du Pape A.O.C. 2006 600443

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Caves des Papes Galets Roules Chateauneuf Du Pape A.O.C. 2006 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2006.

Wino Caves des Papes Galets Roules Chateauneuf Du Pape A.O.C. 2006 600443

Czerwone, Wytrawne 2006 0,75 L korek
Spokojne Kategoria
AOC Chateauneuf du Pape Apelacja
149,00 zł podstawowa
148 sprzedanych butelek
- średnia ocen: 0 głosów
86 ocena sommeliera

opis wina

Galets Roules jest klasycznym winem z apelacji Chateauneuf-du-Pape, znajdującej się w południowej części Doliny Rodanu. Kolor przypominający odcienie ciemnego rubinu. W nosie wyczuwamy intensywny dżem śliwkowy i aromaty powidłowe, w tle akcenty przyprawowe i ziołowe. W ustach szerokie, szlachetne z jedwabnymi taninami i długim finiszem. Wspaniałe wino francuskie.

16°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
min. 12 leżakowanie
Ogier Caves Des Papes producent

Charakterystyka wina

Delikatnie smak
Owoce z beczką aromat
Gotowe gładkość
Dobrze zbudowane budowa

opinia sommeliera

Klasyk nad klasykami w wykonaniu specjalisty zagadnienia, do tego w świetnym roczniku. I chyba tu leży pies pogrzebany… Na razie wino sprawia wrażenie zaspanego kulturysty – potężnie beczkowe, nieco suche i kanciaste. Wystarczy jednak dłuższa dekantacja, a osiłek się budzi i pręży muskuły do publiczności. A w dwa-trzy lata jeszcze pewnie dużo przeczyta i będzie miał dużo ciekawego do powiedzenia. Świetny pomysł na krótko, lub średnioterminowy zapas do piwniczki, do otwarcia gdy pojawią grzyby i rozpocznie sezon łowiecki.


Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom