Wino Castillo Perelada Cava Stars Brut & Brut 604085

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Castillo Perelada Cava Stars Brut & Brut w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Castillo Perelada Cava Stars Brut & Brut 604085

Białe, Wytrawne 0.75 L korek
Musujące Kategoria
DO Cava Apelacja
56.99 zł

podstawowa

814 sprzedanych butelek
7.86 średnia ocen: 7 głosów

Opis Castillo Perelada Cava Stars Brut & Brut

Firma Castillo Perelada została założona przez Dona Miguela Matue, a obecnie zarządzana jest przez jego wnuka Javiera Suqué. Cava Stars Brut & Brut to wino musujące wyprodukowane zgodnie z klasyczną metodą. Dzięki starzeniu się w butelce zyskuje przyjemny aromat owoców oraz jasnożółty kolor z bogatą pianką. W smaku odnajdziemy zrównoważoną kwasowość i elegancję, gdzie przebija się aromat cytrusów i jabłka. Doskonale sprawdza się jako aperitif oraz jako dodatek do przystawek, owoców morza, dań rybnych i hiszpańskich tapas. Warto wspomnieć, że wino zostało ocenione na 86 pkt. przez Roberta Parkera, uznane za najlepszą jakość (Cava New Wave Spanish Wine Awards 2010) oraz otrzymało srebrny medal (The International Wine and Spirit Competition 2010). Od 1987 roku dedykowane jest gwiazdom występującym każdego lata na festiwalu muzycznym Castillo Perelada.

6-8°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
Castillo Perelada producent

Charakterystyka Castillo Perelada Cava Stars Brut & Brut

Rześko smak
Owoce aromat
Świeże gładkość
Krągłe budowa

Oceny użytkowników o: Castillo Perelada Cava Stars Brut & Brut

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
9ocena
26.06.2021
Opinia zweryfikowana

Bardzo dobre wino wytrawne musujące

9ocena
08.01.2021
Opinia zweryfikowana

Bardzo, bardzo dobre wytrawne wino musujące. Orzeźwiające i dobrze zbalansowane.

8ocena
29.11.2020
Opinia zweryfikowana

Przyjemna, orzeźwiająca dobrze zbalansowana Cava.

8ocena
15.11.2020
Opinia zweryfikowana

Przeciętnie dobre wino,cava jak cava bardzo wytrawna schłodzona wyciska swe możliwości do maksimum ,na pochwałę zasługuje korek który jest bardzo dobrej jakości i ładne szkło o bardzo ciężkie i o ładnej barwie ,wino jest nie łatwe do degustowania ,może szybko wejść ale zaszumi w głowie dlatego apeluje o ostrożność ,jest to moje pierwsze wino z serii Perelada Stars ,na plus rocznik ...wino 3 letnie 2017,do spróbowania dla fanów tego rodzaju szampanów

06.11.2020
Opinia zweryfikowana

Świetne wino

7ocena
02.11.2020
Opinia zweryfikowana

Porządne wytrawne wino musujące. Cava w przyzwoitym przedziale cenowym o przyzwoitym smaku. Jak na Cave przystało, W wersji reserva nieco szlachetniejsze, ale na mniej poważne okazje, wystarczające. Można spróbować jako aperitif a nawet jako dodatek do owoców morza. Odświeżające, nieco cytrynowe.

7ocena
25.07.2020
Opinia zweryfikowana

Mocno kwasowa i rześka kawa, choć jak napisał mój poprzednik - brak jej głębi. Choć trzeba przyznać, że jest dobrą propozycją na upały i dobrze odświeża.

7ocena
26.05.2020
Opinia zweryfikowana

Przyjemna, odświeżająca Cava, tym niemniej lekko rozczarowująca brakiem głębi. Nie będzie to moja ulubiona pozycja, ale 7/10 jest zasłużoną oceną.

04.04.2020
Opinia zweryfikowana

Czuć głównie posmak truskawki, melona i jabłka oraz mineralność. Dość duża kwasowość jak na cave, ale wino jest nadal dobrze zbalansowane. Pasują do niej smażone przekąski typu sajgonki.