Wino Castellani Via Romana Frascati Superiore D.O.C. 0,75 l 600025

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Castellani Via Romana Frascati Superiore D.O.C. 0,75 l w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Castellani Via Romana Frascati Superiore D.O.C. 0,75 l 600025

Spokojne Kategoria
DOC Frascati Superiore Apelacja
24,99 zł podstawowa
484 sprzedanych butelek
6,67 średnia ocen: 6 głosów
82 ocena sommeliera

opis wina

Włoska apelacja Frascati Superiore nie jest dobrze znana polskim konsumentom, a to szkoda, bowiem produkowane są w niej bardzo ciekawe wina białe. Via Romana ma kolor słomianożółty, a aromat przywodzi na myśl świeżo skoszoną trawę. To włoskie wino jest delikatnie kwaskowe i dobrze zrównoważone w smaku.

8-10°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
Nie leżakowanie
Castellani Cevin S.P.A. producent

opinia sommeliera

Frascati jest jedną z dwóch apelacji Lacjum, znanych od stuleci i rozpoznawanych przez szeroką publiczność. Tym winem Ameryki nie odkryjemy, lecz bez trudu odnajdziemy lekki, subtelnie pachnący i przyjemnie orzeźwiajacy oryginał.


Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
02.08.2016

moje ulubione!schłodzone smakuje wyśmienicie

11.05.2015

Bardzo przyjemne wino do picia na tarasie w gorące popołudnie, gawędząc z przyjaciółmi. Nie można go zaliczyć do Wielkich Win Białych, ale w swoim przedziale cenowym - blisko czołówki....

28.06.2014

Idealne na ochłodzenie w upalne dni, ale też pasuje do wieczornej lekkiej kolacji (po upalnym dniu).

9ocena

A ja czuję w tym trunku bardzo ciekawą nutę żywicy. Lekkość plus ów oryginalny posmak daje arcyciekawą mieszaninę. Jedno z najbardziej interesujących białych win na zmierzch lata.

6,5ocena
02.09.2011

Wytrawne, ale delikatne, idealnie sprawdziło się w roli towarzysza makaronu z łososiem. Rzeczywiście, lekko kwaskowate, co dodaje mu smaku

9ocena
31.07.2011

Ambrozja :) zupełnie przypadkiem stało się aperitifem dla mojego przyjęcia - spełniło swoją rolę doskonale: wprawiło w dobry nastrój i zachęciło do dalszych degustacji i win i potraw.