Wino Castellani Brunaio Brunello di Montalcino DOCG 2015 604851

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Castellani Brunaio Brunello di Montalcino DOCG 2015 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Castellani Brunaio Brunello di Montalcino DOCG 2015 604851

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
DOCG Brunello di Montalcino Apelacja
277.00 zł

podstawowa

30 sprzedanych butelek
8.00 średnia ocen: 3 głosów

Opis Castellani Brunaio Brunello di Montalcino DOCG 2015

Brunaio Brunello to wino z jednej z najsłynniejszych apelacji północnych Włoch - Brunello di Montalcino z Toskanii. W 100% powstaje z gron Sangiovese, lokalnie zwanych także Sangiovese Grosso. Wino leżakuje przez 24 miesiące w beczkach dębowych. Wina Brunello to duma Toskanii doskonale ukazująca potencjał win regionu, a zwłaszcza ukazująca potencjał winnic ulokowanych w około Brunello.

Cechuje się głębokim rubinowym kolorem z refleksami granatu. Bukiet wina to niezwykle bogaty i złożony obraz pełen czerwonych i ciemnych owoców, przypraw oraz swoistej dojrzałości. Struktura wina skrywa w sobie wyraźne, acz smukłe taniny i orzeźwiającą kwasowość. Długi i kompleksowy finisz doskonale podkreśla cały charakter.

Brunaio Brunello di Montalcino idealnie współgra z grillowanym mięsem, dziczyzną, a także daniami kuchni włoskiej - zwłaszcza mocno serową lazanią. To także wino o wysokim potencjale dojrzewania przez co sprawdzi się idealnie na prezent dla entuzjasty wybitnych win lubującego się w kolekcjonowaniu ich w swojej piwniczce lub - natychmiastowej degustacji!

Winnica Castellani

Castellani narodziło się pod koniec XIX wieku. Od roku 1903 rozpoczęto eksport win z najlepszych winnic należących do rodziny. Na przestrzeni dziesięcioleci produkcja Castellani rozwijała się i zmieniała, jednak ich rdzenna filozofia pozostawała niezmienna - "Jakość wina determinowana jest już od samej winorośli" - jak zwykli mawiać. Ta myśl przyświecająca od pokoleń wraz z nabywanym doświadczeniem i rozwijaniem tradycji poskutkowały niezapomnianymi winami pochodzącymi z najlepszych toskańskich apelacji.

Dziś nad rozwojem upraw oraz technologii wykorzystywanych przy winifikacji pracują znamienici eksperci - między innymi enolog Sabino Russo czy agronom Carlo Burroni. Cel jest jeden, ambitny acz prosty - tworzyć wybitne wina w jednym z najszlachetniejszych regionów winiarskich świata, Toskanii.

18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
24 leżakowanie
Castellani Cevin S.P.A. producent

Charakterystyka Castellani Brunaio Brunello di Montalcino DOCG 2015

Rześko smak
Owoce z beczką aromat
Gładkie gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: Castellani Brunaio Brunello di Montalcino DOCG 2015

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
18.04.2022

eleganckie i nudne w swej elegancji, gładkości; zapach i początek ładny i krótki, finisz po chwili znikna w zwykłej, pustej kwaskowości; jeśli smakować je szybciej, to staje się gorzkie z daleką nutą owocowości; gdyby to było młode wino, to nie miałbym pretensji

6ocena
12.03.2022

Zaskoczenie na nie, cierpkie, płytkie, bez (no właśnie bez czego?!). Kolor jako jedyny walor?