Casablanca Nimbus Estate Chardonnay Valle de Casablanca D.O. 600668

Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Casablanca Nimbus Estate Chardonnay Valle de Casablanca D.O. 600668

Białe, Wytrawne 2016 0,75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
DO Valle de Casablanca Apelacja
49,99 zł podstawowa
867 sprzedanych butelek
8,14 średnia ocen: 21 głosów
85 ocena sommeliera

opis wina

Nimbus Estate Chardonnay to wino z Chile z regionu położonego niemal nad samym Pacyfikiem - Casablanca Valley. Intensywne, o prawie oleistej konsystencji, potężne i wielowymiarowe. Aromat anyżu współgra dobrze ze skórką cytrynową, suszoną morelą. Dodatkowo w ustach wyczujemy dojrzały owoc mango i banana. Długie, sprawdzi się świetnie jako wino gastronomiczne, do białych mięs z sosami grzybowymi lub do twardych serów.

10-12°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
Nie leżakowanie
Vina Casablanca Ltd. producent

Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
9ocena
16.07.2014

Hmm interesujące. Już pierwsza styczność nosa z kieliszkiem buduje napięcie. Będzie dobre. Nie dobre... wyśmienite! Gęste i bardzo aromatyczne (od owoców, poprzez kwiaty na ziołach kończąc). Minimalna słodycz idealnie przełamuje wytrawność, a dymne nuty, które wyczułem zaskoczyły mnie totalnie. Jedno z lepszych Chardonnay jakie piłem, jeśli nie najlepsze - póki co. Uwielbiam beczkowe nuty w winach, ale mimo iż Nimbus nie miał z nią styczności, powalił mnie na łopatki swoją złożonością. Powiem jeszcze raz - wyśmienite!

7ocena
10.07.2013

co można otrzymać z przewidywalnego chilijskiego kraju i najpopularniejszego białego szczepu? Coś takiego. Wino jest przyjemne, owocowe i orzeźwiające, ale mało odkrywcze. Bardzo poprawne i 'pewne', ale za tę cenę, wino chilijskie? 7/10

24.09.2012

Niesamowicie bogaty wytrawno-owocowy zapach i delikatny smak sprawił, że zmieniłam zdanie na temat białych win. Na pewno będę do tego wina wracać.

8,5ocena
16.09.2011

Słodkie, lekkie, przyjemnie owocowe, wyraziste! Piątka, a raczej mocne osiem i pół!

9ocena

Klasyczny chardonnay, prawie jak z literatury. Wyobrażam sobie, że takie wino popijał bohater "Samotności w sieci". Spróbujcie, by wejść w jego świat.