Wino Casablanca El Bosque Carmenere Valle del Rapel D.O. 600667

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Casablanca El Bosque Carmenere Valle del Rapel D.O. w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Casablanca El Bosque Carmenere Valle del Rapel D.O. 600667

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
DO Valle del Rapel Apelacja
52.90 zł

podstawowa

1878 sprzedanych butelek
8.36 średnia ocen: 38 głosów
86 ocena sommeliera

Opis Casablanca El Bosque Carmenere Valle del Rapel D.O.

El Bosque to szczep Carmenere w poważnym wydaniu. Wino chilijskie, które przez jeden rok dojrzewało w dębowych beczkach i dodatkowo, przed wypuszczeniem na rynek, spędziło pół roku w piwnicy producenta. Skoncentrowane i intensywne, z dominującymi aromatami dojrzałych jeżyn oraz jagód. Dodatkowo w tle przewijają się motywy cynamonu i toffi.

18°C TEMP. PODANIA
Młode wiek
12 leżakowanie
Vina Santa Carolina S.A. producent

Charakterystyka Casablanca El Bosque Carmenere Valle del Rapel D.O.

Delikatnie smak
Owoce z beczką aromat
Gotowe gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: Casablanca El Bosque Carmenere Valle del Rapel D.O.

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
8ocena
11.05.2021

przyzwoite wino,dobrze zbudowane ciężkie z nutą słodyczy dobre do steka,grilla

8.5ocena
25.02.2016

Poważne wino z Chile. Równowaga, głębia, bukiet, długie z nutami wanilii w końcówce. Wyraźna beczka. Godne polecenia.

Kolega przyniósł Carmenere zakupione w hipermarkecie. Wyjąłem zatem to wino. I po dwa kieliszki, by porównać oba trunki. Zapach wina z hipermarketu wyraźnie słabszy. Przy tym winie, bardziej pasuje słowo aromat. Smak? No cóż - hipermarketowe wino uderza, to spływa niczym aksamit. I w miarę upływu czasu tamto blednie coraz bardziej, to zaś rozkwita.

9ocena

Przed wypiciem proszę łaskawie najpierw powąchać, potem nacieszyć oczy barwą, pod światło, następnie otoczyć trunkiem powierzchnię kieliszka i obserwować jaką ma gęstość spływając z powrotem. A dopiero potem wypić.Tylko nie duszkiem. Pomalutku. I co? A no to, że tak fajne wino kosztuje się wszystkimi zmysłami. Ktoś się napracował, by nam smakowało jagodami, lasem. No i ta romantyczna nazwa…

Gęste, mocne i intensywne w smaku. Konkretny owocowy aromat, świetne pasuje do sera, którego smak podkreśla. Znakomite, zwłaszcza wieczorem, przy kominku. Przekonuje mnie stosunek jakości do ceny. Zdecydowanie mój faworyt wśród czerwonych win.

9ocena
31.05.2012

Świetne wino! Bardzo ciekawe, mocne i bogate. Ciemne owoce, lekka wanilia i inne mniej wyraźne smaki i aromaty nadające trunkowi wyrafinowany skomplikowany smak. Między innemu dzięki temu winu carmenere rośnie na mój ulubiony szczep! ____________________________________________________________________________ Po pół roku wróciłem do tego wina i podwyższam ocenę z 9,0 na 9,5, bo w tym segmencie cenowym jest to jedno z lepszych win jakie piłem. Niech żyje Chile!! _____________________ I znów muszę wrócić do edycji tej opinii. Ale daję słowo - ostatni raz. Postanowiłem wykonać ten gest, ponieważ czuję się nie fair wobec tego wina. Zamawiam przecież średnio trzy butelki za każdym razem. I za każdym razem jestem zachwycony, więc zrobię coś czego jeszcze na Winezji nie zrobiłem. Daję mu 10/10. I ogłaszam je moim ulubionym winem! WIWAT Casablanca El Bosque Carmenere Valle del Rapel D.O.!!!

8ocena
08.03.2012

W tym przedziale cenowym zdecydowanie pozytywne zaskoczenie! Wielu "enologów" twierdzi, że wino nie może być zbyt mało kwasowe. Oj może, może... jeśli daje taki wyrazisty efekt z długim, lekko taninowym finiszem. i ten zapach charakterystyczny dla carmenere! Chyba zagrożona jest pozycja innego "chilijczyka" w kategorii "wino domu dla dobrych znajomych" ;-).

9ocena
18.01.2012

9/10

8ocena

Kosztowałyśmy tego wina na zaawansowanym etapie babskiego wieczoru, gdy na stole pojawił się tajski smażony kurczak. Wyszedł wspaniały duet, bo to wino, choć młode, ma dojrzały, jagodowy smak i świetnie połączyło się z ostrym mięsem. Mnie dodatkowo cieszy niewygórowana cena, na pewno wrócę do tego Carmenere!

9.5ocena
21.12.2010

Ekstra wino, bogate, zaskakujące - bardzo dobry przedstawiciel Carmenere z Chile. Podzielam zdanie kolegów, wyczuwalne ciemne owoce i przyprawy!

8ocena
12.07.2010

Mocny przedstawiciel Chile i narodowego szczepu carmenere. Mimo 3 lat, jest całkiem potężne i w mojej opinii skomplikowane. Zgodnie z przewidywaniem, pierwsze wrażenie to typowy dla carmenere intensywny aromat ciemnych owoców a po pewnym czasie, trudne do określenia przyprawy przypominające parzoną kawę i dąb. Interesujące dla osób ciekawych win z Ameryki Płd, chcących poznać szczep carmenere, który szczególnie w Chile, dojrzewa w pełni, dając winom z niego produkowanych, dobrą równowagę którą jest rzadko do osiągnięcia we Francji.