Wino Casa Girelli Virtuoso Syrah Sicilia I.G.T. 2005 600073

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Casa Girelli Virtuoso Syrah Sicilia I.G.T. 2005 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2005.

Wino Casa Girelli Virtuoso Syrah Sicilia I.G.T. 2005 600073

Czerwone, Wytrawne 2005 0,75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
IGT Sicilia Apelacja
69,99 zł podstawowa
120 sprzedanych butelek
9,00 średnia ocen: 7 głosów
87 ocena sommeliera

opis wina

Virtuoso Syrah to regionalne wino sycylijskie. Pachnie aromatem grillowanego mięsa, czerwonych słodkich owoców i wilgotną ziemią. W smaku tego włoskiego wina wyczujemy średnią budowę, z okrągłą taniną i zarysowaną końcówką. Dużo ekstraktu, świetna jakość i harmonia.

18°C TEMP. PODANIA
Młode wiek
10-12 leżakowanie
Casa Girelli producent

Charakterystyka wina

Rześko smak
Owoce z beczką aromat
Świeże gładkość
Dobrze zbudowane budowa

opinia sommeliera

“Virtuoso” pasuje tu jak ulał. Jeżeli spodziewacie się kolejnej dżemowej bomby z Sycylii – srogo się rozczarujecie! Owszem, wino typowe dla szczepu – intensywne, „konkretne” i niepozostawiające cienia wątpliwości, jakie winogrono je zrodziło, lecz z drugiej dobrze podparte nienachlaną, dobrze wtopioną rześką nutą i nieprzeładowane dębowym smakiem. Jednym zdaniem – udana próba zerwania z banalnym stereotypem, lecz niepozbawiona charakteru. Mój typ – polędwica w zielonym pieprzu.


Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
9,5ocena
04.12.2016

Świetne wino. Piękny zapach – rześkie nuty owocowe przeplatane nutami beczkowymi, trochę podwędzone. W smaku wyraziste, bardzo dobrze zrównoważone, nie za ciężkie. Trafiło do moich ulubionych :).

8,5ocena
10.04.2013

Eleganckie, idealnie zrównoważone, bardzo fajne w odbiorze. Każdy łyk niesie ogromną przyjemność. Myślałem, że będzie cięższe i może szkoda, że takie nie jest, ale w sumie dzięki swojej lekkości nabiera jeszcze większej elegancji. Super wino, warte swojej ceny.

10ocena

Niesamowicie esencjonalne wino. Taki "winny sok", ale w brew pozorom nie jest wcale ciężkie. Wyśmienite.