Wino Cantine Pellegrino Gibele Sicilia IGT 2017 604454

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Cantine Pellegrino Gibele Sicilia IGT 2017 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2017.

Wino Cantine Pellegrino Gibele Sicilia IGT 2017 604454

Białe, Wytrawne 2017 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
IGT Sicilia Apelacja
76.99 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
69 sprzedanych butelek
7.75 średnia ocen: 4 głosów

Opis Cantine Pellegrino Gibele Sicilia IGT

Sycylijskie wino białe produkowane z gron Zibibbo, znanego szczerzej jako Muscat d’Alexandrie. Urzeka niezwykle aromatycznym i ekspresyjnym charakterem, pełnym nut jabłek, jaśminu, lawendy oraz cedru. Na podniebieniu doskonale zharmonizowana kwasowość z wyrazistą strukturą zakończona jest trwałym, przyjemnym finiszem. Wyborne uzupełnienie dań na bazie ryb oraz owoców morza.

8°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
nie leżakowanie
Carlo Pellegrino & C. S.P.A. producent

Charakterystyka Cantine Pellegrino Gibele Sicilia IGT

Delikatnie smak
Owoce aromat
Gotowe gładkość
Lekkie budowa

opinia sommeliera

Cantine Pellegrino Gibele Sicilia IGT bardzo oryginalne wino z jednego z najstarszych szczepów Muscat aleksandryjski nazywany zibibbo (tylko na Sycylii). Charakterystyczne dla niego są małe jagody z grubą skórką, mocno aromatyczne. Nietypowo w wersji wina wytrawnego pasującego do owoców morza, pijemy młode.

Cantine Pellegrino Gibele Sicilia IGT to coś wyjątkowego dla miłośników słodyczy z poważnym alkoholem. Szczepy wchodzące w skład Gibele to grillo i catarratto. Wino dojrzewało 2 lata w beczce. Piękna głęboka barwa z nutami karmelu i suszonych fig oraz miodu. Wspaniałe z deserami z dodatkiem orzechów.


Oceny użytkowników o: Cantine Pellegrino Gibele Sicilia IGT

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
8ocena
09.08.2022

Wino bardzo intensywne i aromatyczne. Delikatna nutka słodyczy w tle. Warto spróbować

8ocena
01.06.2022

Jedno z ciekawszych włoskich białych win, z jakim miałem do czynienia. Intensywny lecz przyjemny nos, zbalansowana słodycz. Warto spróbować.

8ocena
18.05.2022

Dobre sycylijskie wino. Kolor słomkowożółty. W nosie intensywne aromaty szałwii, jaśminu, lawendy i jabłka. Wyczuwalna mocniejsza kwasowość.