Wino Cantine Pellegrino Gibele Sicilia IGT 2017 604454

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Cantine Pellegrino Gibele Sicilia IGT 2017 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2017.

Wino Cantine Pellegrino Gibele Sicilia IGT 2017 604454

Białe, Wytrawne 2017 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
IGT Sicilia Apelacja
76.99 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
102 sprzedanych butelek
7.75 średnia ocen: 4 głosów

Opis Cantine Pellegrino Gibele Sicilia IGT

Sycylijskie wino białe produkowane z gron Zibibbo, znanego szczerzej jako Muscat d’Alexandrie. Urzeka niezwykle aromatycznym i ekspresyjnym charakterem, pełnym nut jabłek, jaśminu, lawendy oraz cedru. Na podniebieniu doskonale zharmonizowana kwasowość z wyrazistą strukturą zakończona jest trwałym, przyjemnym finiszem. Wyborne uzupełnienie dań na bazie ryb oraz owoców morza.

8°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
nie leżakowanie
Carlo Pellegrino & C. S.P.A. producent

Charakterystyka Cantine Pellegrino Gibele Sicilia IGT

Delikatnie smak
Owoce aromat
Gotowe gładkość
Lekkie budowa

opinia sommeliera

Cantine Pellegrino Gibele Sicilia IGT bardzo oryginalne wino z jednego z najstarszych szczepów Muscat aleksandryjski nazywany zibibbo (tylko na Sycylii). Charakterystyczne dla niego są małe jagody z grubą skórką, mocno aromatyczne. Nietypowo w wersji wina wytrawnego pasującego do owoców morza, pijemy młode.

Cantine Pellegrino Gibele Sicilia IGT to coś wyjątkowego dla miłośników słodyczy z poważnym alkoholem. Szczepy wchodzące w skład Gibele to grillo i catarratto. Wino dojrzewało 2 lata w beczce. Piękna głęboka barwa z nutami karmelu i suszonych fig oraz miodu. Wspaniałe z deserami z dodatkiem orzechów.


Oceny użytkowników o: Cantine Pellegrino Gibele Sicilia IGT

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
8ocena
09.08.2022
Opinia zweryfikowana

Wino bardzo intensywne i aromatyczne. Delikatna nutka słodyczy w tle. Warto spróbować

8ocena
01.06.2022
Opinia zweryfikowana

Jedno z ciekawszych włoskich białych win, z jakim miałem do czynienia. Intensywny lecz przyjemny nos, zbalansowana słodycz. Warto spróbować.

8ocena
(Doradca Klienta) 18.05.2022

Dobre sycylijskie wino. Kolor słomkowożółty. W nosie intensywne aromaty szałwii, jaśminu, lawendy i jabłka. Wyczuwalna mocniejsza kwasowość.