Nowość
Wino Cantine De Falco Primitivo Salento IGP 2022 604949

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Cantine De Falco Primitivo Salento IGP 2022 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2022.

Wino Cantine De Falco Primitivo Salento IGP 2022 604949

Czerwone, Wytrawne 2022 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
IGP Salento Apelacja
43.99 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
299 sprzedanych butelek
8.00 średnia ocen: 3 głosów

Opis Cantine De Falco Primitivo Salento IGP

Cantine De Falco Primitivo Salento IGP to młode Primitivo pochodzące z Puglii we Włoszech. Jak na ten szczep z Salento przystało, dominuje lekkość i mocno owocowy charakter, tworząc wino uniwersalne i niezwykle przyjemne.

Prezentuje aromaty ciemnych i czerwonych owoców, takich jak wiśnia, czerwona porzeczka, malina. W ustach również niezwykle owocowe i bardzo soczyste, lekko dżemowe, są również delikatne taniny i odpowiednia kwasowość. Cantine de Falco na pewno przypadnie do gustu entuzjastom Primitivo.

Wino to będzie dobrym kompanem dań z makaronem, na przykład z sosem pomidorowym, szynki długo dojrzewającej czy deski serów.

18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
De Falco producent

Charakterystyka Cantine De Falco Primitivo Salento IGP

Delikatnie smak
Owoce aromat
Gotowe gładkość
Krągłe budowa

Oceny użytkowników o: Cantine De Falco Primitivo Salento IGP

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
7ocena
29.03.2023
Opinia zweryfikowana

mocno kwaskowe, slabo taniczne nie w moim guscie

8ocena
25.07.2022
Opinia zweryfikowana

Bardzo dobre Primitivo, mocno owocowe, czereśnie na pierwszym planie, delikatne, zero zbędnej kwasowości, idealnie zbalansowane. Warto je szybko wypić, za dużo powietrza psuje jego smak. Świetna jakość w stosunku do ceny. Najlepiej sprawdzi się solo. Polecam, warto spróbować :)