Wino Buglioni L'Amarone Amarone della Valpolicella Classico DOCG 2010 601837

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Buglioni L'Amarone Amarone della Valpolicella Classico DOCG 2010 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2010.

Wino Buglioni L'Amarone Amarone della Valpolicella Classico DOCG 2010 601837

Czerwone, Wytrawne 2010 0,75 L korek
Spokojne Kategoria
DOC Amarone della Valpolicella Classico Apelacja
199,00 zł podstawowa
443 sprzedanych butelek
9,50 średnia ocen: 5 głosów
94 ocena sommeliera
1 nagrody winiarskie

opis wina

Wyjątkowy kupaż włoskich szczepów z przewagą Corviny. To wytrawne wino ma ciemno-rubinową barwę. Bukiet jest intensywny i elegancki, pełen dojrzałych owoców oraz rodzynek przełamanych przyprawami, wanilią, tytoniem i lukrecją. Wino jest ciepłe i trwałe na podniebieniu, pełne harmonii i równowagi. Przed degustacją należy je odkorkować na co najmniej dwie godziny bądź przelać do karafki na 10 min i ponownie wlać do butelki przed smakowaniem, aby w pełni doznać jego doskonałości. Wino dojrzewa przez 30 miesięcy w beczkach dębowych, by następnie leżakować jeszcze 12 miesięcy w butelkach. Pozwala to na powstanie znakomitego wina, pełnego niuansów i bogatego w doznania. Wino zdobyło srebrne medale na International Wine Challenge oraz Decanter World Wine Awards.

18°C TEMP. PODANIA
Cantine Buglioni Winery producent

Charakterystyka wina

Delikatnie smak
Owoce z beczką aromat
Gotowe gładkość
Ciężkie budowa

opinia sommeliera

Jeżeli ktoś mówi, że nie lubi Amarone, oznacza to że albo nigdy go nie próbował, albo spotkał wina klasą nieprzystającymi do tych, które tworzy Buglioni. Potężne, szczodre, oszałamiające ferią aromatów, sycące i niesamowicie złożone. Nie ma lepszych win wytrawnych, gdy na dworze zimno, gdy siedzimy we dwoje przed kominkiem, gdy myślimy o cygarze, gorzkiej czekoladzie, lub plastrze gorgonzoli pod białą czekoladą, czarnymi oliwkami i pieprzem. Eeech...


Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
03.03.2020

Amarone pełne, potężne bez kompromisowe. Polecam

10ocena
24.06.2019

specyficzne wino, początek dobry lecz dziwny koniec. Gościom bardzo smakowało mi nie podeszło lecz to zależy od smaków ;)

Prawdziwe arcydzieło. Harmonia, aksamit, najwyższa półka. Brylant.

8ocena
27.02.2018

Czwarte podejście do tego wina - chcę być obiektywny w jego ocenie. Kolor - cudo, wiele mówić nie trzeba - głębia, lekka purpura, intensywność. Zapach - i tutaj zaczynają się schody.. Nie jest to wino przeładowane aromatami, nie jest to bomba aromatyczna. Jednak w tym wszystkim aromat jest dość precyzyjny - rodzynki, mineeralność, tytoń i pewnego rodzaju świeżość choć bardzo elegancka. Czuć, że aromat intensywny i skoncentrowany, jednak nie rzuca się i oczekiwałem większego, pełniejszego bukietu. Wino z czasem traci - wąchałem po 15,30,60 minutach oraz po dwóch i trzech godzinach. Po tym czasie niestety wydaje mi się płaskie, traci ten zapach (wielokrotnie próbowane) . Oczekiwałem więcej. Smak natomiast jest ideał. Intensywne, łagodne taniny, lekko słodkawe, długie, fenomenalne. Bardzo, bardzo długie. Podsumowując - dziwię się ocenom - 94pkt to wg mnie za dużo. Może moja butelka była feralna? Czy warto spróbować - warto kupić po promocji i spróbować, jednaka nie liczcie na bombe aromatów i sto zapachów. Wino z pewnością eleganckie, ale po więcej aromatów zapraszam gdzie indziej.