Buglioni Il Bugiardo Valpolicella Ripasso Classico Superiore 601838

Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Buglioni Il Bugiardo Valpolicella Ripasso Classico Superiore 601838

Czerwone, Wytrawne 2014 0,75 L korek
Spokojne Kategoria
DOC Valpolicella Ripasso Classico Superiore Apelacja
119,00 zł podstawowa
242 sprzedanych butelek
9,4 średnia ocen: 5 głosów
89 ocena sommeliera
6 nagrody winiarskie

opis wina

Il Bugiardo oznacza "kłamca", co wiąże się z historią o doskonałości tego wina. Tak nazwał to wino doświadczony sommelier podczas degustacji, kiedy dowiedział się, że nie jest to Amarone. To wytrawne, włoskie wino jest ciemnorubinowe w kolorze. Bukiet uwodzi intensywny, eleganckim zapachem dojrzałych owoców i przypraw, z akcentami wanilii oraz tytoniu. Na podniebieniu to czerwone wino jest ciepłe, aksamitne i zrównoważone. Wino jest zwyczajnie znakomite, wyprodukowane w głównej mierze ze szczepu Corvina. Otrzymało brązowy medal na Decanter World Wine Awards.

17°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
12 leżakowanie
Cantine Buglioni Winery producent

Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
10ocena
03.02.2018

Wino świetnie zrównoważone o łagodnym słodkim finiszu, praktycznie w ogóle nie wyczuwa kwasowości, całkiem przyjemnie będzie do niego wrócić :)

7ocena
25.01.2018

Wino jest potężniejsze i bogatsze od zwykłej Valpolicelli, ale technika ripasso przytłumiła nieco owocowość. Przeważa wanilia, tytoń, goździki, czekolada. Il Bugiardo cierpi na pewnego rodzaju rozdwojenie: z jednej strony mamy nieco zielone taniny, z drugiej wysoki alkohol. Mimo wszystko da się pić.

10ocena

Witamy na najwyższej winiarskiej półce rodem z Italii. Harmonia, niezwykle długi, aksamitny a jednocześnie wyrazisty finisz. Arcydzieło. Zazdroszczę tym, którzy nań się skusili.

10ocena
23.01.2017

Skala tego wina kłamie - zgodnie z opisem - 10 gwiazdek to za mało, aby to wino ocenić. Eleganckie, poważne, miękkie, ciepłe, harmonijne, zwyczajnie doskonałe. Idealnie wpasowane w moje podniebienie. Chyba przestanę się "bać" włoskich win :) Gdyby w przyszłości ktoś mnie obdarował takim prezentem, na pewno bym nie pogardziła.