Wino Bründlmayer Grüner Veltliner Ried Loiser Berg Kamptal 0,75 l 600571

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Bründlmayer Grüner Veltliner Ried Loiser Berg Kamptal 0,75 l w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Bründlmayer Grüner Veltliner Ried Loiser Berg Kamptal 0,75 l 600571

Białe, Wytrawne 2014 0,75 L korek
Spokojne Kategoria
99,99 zł podstawowa
104 sprzedanych butelek
9,00 średnia ocen: 2 głosów
86 ocena sommeliera
1 nagrody winiarskie

opis wina

Grüner Veltliner Ried Loiser Berg jest wyjątkowym winem austriackim, zdecydowanie wyróżnia się mocno intensywnymi aromatami zielonego jabłka, gruszki i owoce cytrusowe. W tyle przewijają się nuty korzenne. Dużo ekstraktu, ale jest jednocześnie świetnie zbalansowane, dobra kwasowość, lekki akcent mineralny i długi finisz. Wino, którym można się zachwycić i potem nie chcieć żadnego innego.

10-12°C TEMP. PODANIA
Dojrzałe wiek
Nie leżakowanie
Weingut Brundlmayer producent

opinia sommeliera

Pomimo głosów krytyki zawistnej konkurencji, Brundlmayer ze stoickim spokojem udowadnia, że ciężko mu dorównać w umiejętności posługiwania się obydwoma najważniejszymi szczepami regionu. Pamiętam wiele win z Kamptal, które pomimo swojej lekkiej konstrukcji oferowały w tym roczniku ponad 13% alkohol, odstający zupełnie od reszty. A tu dostajemy wino "nieprzeładowane", bez ciężaru cukru resztowego, za to z dobrym, gruszkowym w smaku minerałem i modelowo już zintegrowane jako całość. Oby tak wszyscy potrafili...


Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
8ocena
14.01.2018

Wino średniej wagi. Liść laurowy i pikantna cytryna, ale też trochę moreli i brzoskwini. Kremowy w ustach, z ładnie zaznaczoną, mineralną końcówką. Pokazuje, że Veltliner wcale nie musi mieć kwasowości ostrej jak brzytwa i ultrapieprznego zakończenia. Klasa.