Wino Bründlmayer Grüner Veltliner Ried Loiser Berg Kamptal 2017 600571

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Bründlmayer Grüner Veltliner Ried Loiser Berg Kamptal 2017 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2017.

Wino Bründlmayer Grüner Veltliner Ried Loiser Berg Kamptal 2017 600571

Białe, Wytrawne 2017 0,75 L korek
Spokojne Kategoria
99,99 zł podstawowa
111 sprzedanych butelek
9,00 średnia ocen: 2 głosów
86 ocena sommeliera
1 nagrody winiarskie

opis wina

Grüner Veltliner Ried Loiser Berg jest wyjątkowym winem austriackim, zdecydowanie wyróżnia się mocno intensywnymi aromatami zielonego jabłka, gruszki i owoce cytrusowe. W tyle przewijają się nuty korzenne. Dużo ekstraktu, ale jest jednocześnie świetnie zbalansowane, dobra kwasowość, lekki akcent mineralny i długi finisz. Wino, którym można się zachwycić i potem nie chcieć żadnego innego.

10-12°C TEMP. PODANIA
Dojrzałe wiek
Nie leżakowanie
Weingut Brundlmayer producent

Charakterystyka wina

Brzytwa smak
Owoce aromat
Świeże gładkość
Krągłe budowa

opinia sommeliera

Pomimo głosów krytyki zawistnej konkurencji, Brundlmayer ze stoickim spokojem udowadnia, że ciężko mu dorównać w umiejętności posługiwania się obydwoma najważniejszymi szczepami regionu. Pamiętam wiele win z Kamptal, które pomimo swojej lekkiej konstrukcji oferowały w tym roczniku ponad 13% alkohol, odstający zupełnie od reszty. A tu dostajemy wino "nieprzeładowane", bez ciężaru cukru resztowego, za to z dobrym, gruszkowym w smaku minerałem i modelowo już zintegrowane jako całość. Oby tak wszyscy potrafili...


Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
8ocena
14.01.2018

Wino średniej wagi. Liść laurowy i pikantna cytryna, ale też trochę moreli i brzoskwini. Kremowy w ustach, z ładnie zaznaczoną, mineralną końcówką. Pokazuje, że Veltliner wcale nie musi mieć kwasowości ostrej jak brzytwa i ultrapieprznego zakończenia. Klasa.