Wino Bründlmayer Grüner Veltliner Kamptaler Terrassen Kamptal 600570

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Bründlmayer Grüner Veltliner Kamptaler Terrassen Kamptal w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Bründlmayer Grüner Veltliner Kamptaler Terrassen Kamptal 600570

Białe, Wytrawne 0.75 L zakrętka
Spokojne Kategoria
109.00 zł

podstawowa

160 sprzedanych butelek
9.50 średnia ocen: 4 głosów
86 ocena sommeliera
1 nagrody winiarskie

Opis Bründlmayer Grüner Veltliner Kamptaler Terrassen Kamptal

Kamptaler Terrasen Grüner Veltliner to intrygujace wino z Austrii, z regionu Kamptal. Bründlmayer jest uznanym producentem i wszystkie wychodzące spod jego ręki wina charakteryzują się najwyższą jakością. Aromat urzeka autentycznie świeżą cytryną i limonką z nutami korzennymi, a w tle akcent mineralny. Całość o świetnej równowadze i odpowiedniej strukturze, z długą i soczystą końcówką.

10-12°C TEMP. PODANIA
Młode wiek
Nie leżakowanie
Weingut Brundlmayer producent

Charakterystyka Bründlmayer Grüner Veltliner Kamptaler Terrassen Kamptal

Brzytwa smak
Owoce i minerały aromat
Gotowe gładkość
Krągłe budowa

opinia sommeliera

Gruner Veltliner w rękach Brundlmayera ma wiele twarzy. W tym konkretnym wydaniu pokazuje niezły ekstrakt, lekką pieprzność, słodkie zielone gruszki i można się tylko lekko przyczepić do nieco zbyt międzynarodowego gustu, jakiemu jest dedykowany. Ociupina więcej chłodu górskiego potoku i byłby kompletnym oryginałem od wieków. Ale takie czasy, że trzeba próbować ukłonić się wielu. Ale do sznycla czy owoców morza nic lepszego szukać nie trzeba.


Oceny użytkowników o: Bründlmayer Grüner Veltliner Kamptaler Terrassen Kamptal

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
10ocena

Ożywcze jak źródełko.

9ocena
20.04.2014

Oj Oj Oj. Pyszotki! Pierwsze wrazenie? Mineralnosc, ktora sprawia, ze wino wydaje sie prawie musujace. Dalej wchodza smaki lekko kwaskowate, owocowe. A na koncu poczuc mozemy lekkie posmaki slodyczy, ktore sprawiaja, ze cale wino obfituje w rozne, nawet skrajne przezycia. Ale calosc jest swietnie 'wyrezyserowane' i pasuje do siebie rewelacyjnie. Fakt, wino nie jest tanie, ale pamietajmy, ze to przyklad typowej austriackiej jakosci. Tu jest to po prostu swietnie zgrane. Jest to takie polaczenie mineralnosci alzackich gewurtzow, kwasowosci burgundskich chablis, z dodadkiem lekkiej slodyczy. A wszystko to w jednym winie. Wielkie odkrycie, z pewnoscia zamowie jeszcze! Silna 9!