Wino Beringer Chardonnay Napa Valley 2005 600007

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Beringer Chardonnay Napa Valley 2005 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2005.

Wino Beringer Chardonnay Napa Valley 2005 600007

Białe, 2005 0,75 L
Szczep
Kategoria
Napa Valley Apelacja
119,00 zł podstawowa
2 sprzedanych butelek
- średnia ocen: 0 głosów
86 ocena sommeliera

opis wina

Beringer Chardonnay to jeden z najbardziej uznanych producentów wina w USA. Wino wytwarzane jest w stylu tradycyjnym, dlatego też nierzadko porównywane jest z wielkimi białymi Burgundami. Bardzo złożone i wielowymiarowe, w zapachu którego znajdziemy jabłko, gruszkę, owoce egzotyczne i cytrusa. W tle niuansy miodowo-waniliowe. Gęsta strutkura, nieskończenie długi finisz. Miejsce pochodzenia - Napa Valley - Kalifornia.

10-12°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
6 leżakowanie

opinia sommeliera

Świetne warunki klimatyczne, francuski dąb – wszystko pięknie… Na pewno należy uszanować ogromne umiejętności zdolnych winiarzy Beringera w posługiwaniu się fermentacją w dębinie i sporą dozę umiaru, pozwalającą tworzyć wina takie jak to właśnie – gęste, maślane, mineralne i ziołowe, a jednocześnie tak dobrze orzeźwiające i długie. Dajcie mu strawę w śmietanowym sosie albo szlachetne skorupiaki i sukces gwarantowany.


Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom