Wino Beaujolais Nouveau A.O.C 601519

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Beaujolais Nouveau A.O.C w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Beaujolais Nouveau A.O.C 601519

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Spokojne Kategoria
AOC Beaujolais Nouveau Apelacja
49.99 zł

podstawowa

1440 sprzedanych butelek
8.25 średnia ocen: 10 głosów

Opis Beaujolais Nouveau A.O.C

Początki promocji Nouveau sięgają lat 50-tych XX wieku. Wcześniej wina z Beuajolais nie znano poza regionem ich wytwarzania. Główny szczep Beaujolais- Gamay Noir to bardzo stara, popularna w XIV w burgundzka odmiana, powstała przez samoistną krzyżówkę Pinot Noir i Gouais Blanc. Dziś popularność Beaujolais związana jest między innymi z bardzo młodym winem z odmiany Gamay, którego charakterystyka to wynik technik winifikacji (metoda węglowa i użyte drożdże). Specyfika wytwarzania sprawia, że Beaujolais Nouveau pachnie i smakuje czerwonymi owocami, ale również w sposób charakterystyczny landrynkami, galaretką i bananem.

Beaujolais Noveau 2023 to prawdziwa ekspresja czerwonych owoców i przypraw. Na podniebieniu orzeźwiająca struktura pełna wibrującej kwasowości z delikatną taniną podkreślają radosny charakter wina.

Zachęcamy do świętowania Beaujolais Nouveau, degustacji i własnej oceny!

16°C TEMP. PODANIA
Młode wiek
JOSEPH DROUHIN producent

Charakterystyka Beaujolais Nouveau A.O.C

Rześko smak
Owoce i minerały aromat
Świeże gładkość
Krągłe budowa

Oceny użytkowników o: Beaujolais Nouveau A.O.C

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
9ocena
06.02.2021

Mmmmm... Prosto z Burgundii, nie z jej okolic, w dodatku rocznik 2020 bardzo udany. To jest fenomenalna robota - trzeba się natrudzić, żeby wyczuć w nosie słynną gumę Turbo! To chyba kwestia jakości, wino stoi dwie rangi wyżej niż "standardowe" primeur. Poza tym nos zupełnie jak weizen. Przytłacza banankami, powidłami z mango i świeżym fermentem. Moim zdaniem było tam dużo goździków i cynamonu, zdaniem pozostałych degustatorów - granatu i podbiału. Język - rapsodia delikatności. Nie ściąga, spływa z języka jakby dobrze znało tę ścieżkę, na finiszu pełne i świeże, jak tłoczony soczek. Nie atakuje cukrem ani świeżym etanolem, wyważone i schludne. Płacze wysokimi łukami pełnymi dumy. Barwa przyciąga wzrok, a aromat grzmoci opuszkę węchową. Mocne 86/100. W kategorii bożole - nawet 90/100.

9ocena
26.11.2020

Od kilku lat (ok. 15) corocznie świętuję tę uroczą tradycję. Tegoroczne Beaujolais było tak wyważone, nie wyczuwało się kwasowości, a etykieta jest piękna. Co sprawia, że z dodatkową przyjemnością kultywuje się tradycję.

10ocena
03.12.2019
Opinia zweryfikowana

W tym roku piłem kilka różnych Beaujolais. To zdecydowanie wygrywa. Nie chcę już żadnego innego. Mam karton i zastanawiam się czy nie zamówić więcej...Rok temu bardziej smakował mi włoski odpowiednik. Tym razem Francja wygrywa bezapelacyjnie!

9ocena

W tym roku - WYŚMIENITE!

20.02.2016
Opinia zweryfikowana

Wino do codziennej degustacji, zapewne nie jest zbyt wyszukane, ale bardzo przyjemne. Polecam :)

1ocena

To jest wino prawdziwie odświętne. Co roku. Jak Tour de France.