Wino Beaujolais Nouveau A.O.C 601519

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Beaujolais Nouveau A.O.C w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Beaujolais Nouveau A.O.C 601519

Czerwone, Wytrawne 0,75 L korek
Spokojne Kategoria
AOC Beaujolais Nouveau Apelacja
34,99 zł podstawowa
1187 sprzedanych butelek
8,17 średnia ocen: 9 głosów

opis wina

Początki promocji Nouveau sięgają lat 50-tych XX wieku. Wcześniej wina z Beuajolais nie znano poza regionem ich wytwarzania. Główny szczep Beaujolais- Gamay Noir to bardzo stara, popularna w XIV w burgundzka odmiana, powstała przez samoistną krzyżówkę Pinot Noir i Gouais Blanc. Dziś popularność Beaujolais związana jest głównie z bardzo młodym winem z odmiany Gamay, którego charakterystyka to wynik technik winifikacji (metoda węglowa i użyte drożdże). Specyfika wytwarzania sprawia, że Beaujolais Nouveau pachnie i smakuje czerwonymi owocami, ale również w sposób charakterystyczny landrynkami, galaretką i bananem. Tegoroczne Beaujolais to prawdziwa ekspresja czarnych owoców, porzeczki i jeżyn. Na podniebieniu orzeźwiająca struktura z delikatną taniną podkreślają radosny charakter wina. Zachęcamy do świętowania Beaujolais Nouveau, degustacji i własnej oceny!

16°C TEMP. PODANIA
Młode wiek
nie leżakowanie
JOSEPH DROUHIN producent

Charakterystyka wina

Rześko smak
Owoce i minerały aromat
Świeże gładkość
Krągłe budowa

Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
9ocena
26.11.2020

Od kilku lat (ok. 15) corocznie świętuję tę uroczą tradycję. Tegoroczne Beaujolais było tak wyważone, nie wyczuwało się kwasowości, a etykieta jest piękna. Co sprawia, że z dodatkową przyjemnością kultywuje się tradycję.

10ocena
03.12.2019

W tym roku piłem kilka różnych Beaujolais. To zdecydowanie wygrywa. Nie chcę już żadnego innego. Mam karton i zastanawiam się czy nie zamówić więcej...Rok temu bardziej smakował mi włoski odpowiednik. Tym razem Francja wygrywa bezapelacyjnie!

9ocena

W tym roku - WYŚMIENITE!

20.02.2016

Wino do codziennej degustacji, zapewne nie jest zbyt wyszukane, ale bardzo przyjemne. Polecam :)

1ocena

To jest wino prawdziwie odświętne. Co roku. Jak Tour de France.