Wino Beaujolais Nouveau A.O.C 2019 601519

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Beaujolais Nouveau A.O.C 2019 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2019.

Wino Beaujolais Nouveau A.O.C 2019 601519

Czerwone, Wytrawne 2019 0,75 L korek
Spokojne Kategoria
AOC Beaujolais Nouveau Apelacja
44,99 zł podstawowa
1102 sprzedanych butelek
8,06 średnia ocen: 8 głosów

opis wina

Wino w sprzedaży od 21.11.2019. Początki promocji Nouveau sięgają lat 50-tych XX wieku. Wcześniej wina z Beuajolais nie znano poza regionem ich wytwarzania. Główny szczep Beaujolais- Gamay Noir to bardzo stara, popularna w XIV w burgundzka odmiana, powstała przez samoistną krzyżówkę Pinot Noir i Gouais Blanc. Dziś popularność Beaujolais związana jest głównie z bardzo młodym winem z odmiany Gamay, którego charakterystyka to wynik technik winifikacji (metoda węglowa i użyte drożdże). Specyfika wytwarzania sprawia, że Beaujolais Nouveau pachnie i smakuje czerwonymi owocami, ale również w sposób charakterystyczny landrynkami, galaretką i bananem. W tym roku uprawy pod Beaujolais korzystały z pięknych letnich warunków pogodowych: słonecznej ciepłej aury, z niewielkimi opadami deszczu. Nie było burz, ulew ani gwałtownych załamań pogodowych. Dzięki temu winorośl była wyjątkowo zdrowa. W takich warunkach dojrzewanie wina trwa dłużej. Skórki są grube, kiście małe o wysokiej koncentracji smaku, a zbiory są dobre. Tegoroczne Beaujolais powinno więc pobić koncentracją smaku i aromatów zeszłoroczne bardzo dobre wydanie. Zachęcamy do świętowanie Beaujolais Nouveau, degustacji i własnej oceny!

16°C TEMP. PODANIA
Młode wiek
nie leżakowanie
JOSEPH DROUHIN producent

Charakterystyka wina

Rześko smak
Owoce i minerały aromat
Świeże gładkość
Krągłe budowa

Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
10ocena
03.12.2019

W tym roku piłem kilka różnych Beaujolais. To zdecydowanie wygrywa. Nie chcę już żadnego innego. Mam karton i zastanawiam się czy nie zamówić więcej...Rok temu bardziej smakował mi włoski odpowiednik. Tym razem Francja wygrywa bezapelacyjnie!

9ocena

W tym roku - WYŚMIENITE!

20.02.2016

Wino do codziennej degustacji, zapewne nie jest zbyt wyszukane, ale bardzo przyjemne. Polecam :)

1ocena

To jest wino prawdziwie odświętne. Co roku. Jak Tour de France.