Wino Baron de Ley Finca Monasterio Rioja DOCA 604311

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Baron de Ley Finca Monasterio Rioja DOCA w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2019.

Wino Baron de Ley Finca Monasterio Rioja DOCA 604311

Czerwone, Wytrawne 2019 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
DOC Rioja Apelacja
179.00 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
322 sprzedanych butelek
8.83 średnia ocen: 6 głosów

Opis Baron de Ley Finca Monasterio Rioja DOCA

Wino pochodzące z niezwykle prestiżowej, najstarszej oficjalnej apelacji Hiszpanii, Rioja. W butelce zamknięty został szczep Tempranillo z domieszką kilku innych odmian porastających tereny dookoła klasztoru Benedyktynów. Wino dojrzewa przez 18 miesięcy w beczkach z nowego francuskiego dębu, by po tym czasie trafić do dębowych beczek mieszczących 10,000 litrów płynu na dodatkowe 6 miesięcy. W wyniku tego otrzymujemy ekspresyjne, ale jednocześnie harmonijne wino, które urzeka bukietem owoców leśnych, herbaty oraz beczkowo-waniliowych nut kakao i przypraw. Na języku soczyste taniny i delikatna, zbalansowana kwasowość dopełniają gęstą strukturę, która cieszy długim i przyjemnym finiszem.

18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
18 leżakowanie
Baron De Ley producent

Charakterystyka Baron de Ley Finca Monasterio Rioja DOCA

Delikatnie smak
Beczka aromat
Gładkie gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: Baron de Ley Finca Monasterio Rioja DOCA

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
9ocena
03.03.2023

Dla mnie silne 9. Doskonały aromat lekko ewoluujący. Nuty pełnych i krągłych owoców ciemnych, czekolady, orzechów. Na języku słodkawe, balsamiczne, długie, długie, baaaardzo długie. Wspaniale wino. Tylko bardzo drogie:(

7ocena
03.03.2022
Opinia zweryfikowana

Średniak. Trochę nudny, zbyt ugładzony, zbyt monotonny, zbyt zachowawczy. Wino komercyjne, które ma posmakować każdemu, kto zdecyduje się zapłacić trochę więcej.

10ocena
06.09.2021
Opinia zweryfikowana

Wino jest dobrze zbalansowane, z wyraźnymi aromatami beczkowymi, o dużej ale zgrabnej i gładkiej taninie. Aromaty owocowe są w tle i stanowią wypełnienie dla smaku tego wina. Dobrze się komponuje z potrawami z wołowiny.

10ocena

O, proszę Państwa, to jest ARCYDZIEŁO! Zasłużona marka, arcyszlachetny szczep, niebo na podniebieniu,