Wino Antinori Pian Delle Vigne DOCG Brunello di Montalcino 2018 605060

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Antinori Pian Delle Vigne DOCG Brunello di Montalcino 2018 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Antinori Pian Delle Vigne DOCG Brunello di Montalcino 2018 605060

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
DOCG Brunello di Montalcino Apelacja
369.00 zł

podstawowa

46 sprzedanych butelek
9.00 średnia ocen: 1 głosów

Opis Antinori Pian Delle Vigne DOCG Brunello di Montalcino 2018

Wyjątkowe wino czerwone z Toskanii, włoskiego regionu winiarskiego słynącego z wybitnych apelacji produkujących wina w dużej mierze ze szczepu Sangiovese. Brunello di Montalcino to jedna z najbardziej prestiżowych apelacji regionu, oferująca wina złożone i długowieczne. Pian Delle Vigne dojrzewa przez 24 miesiące w dębowych beczkach, co nadaje mu niesamowitego charakteru.

Wino o rubinowym głębokim kolorze, który przyciąga oko od momentu nalania do kieliszka. Pod okiem najlepszych winiarzy powstało wino pełne czerwonych śliwek z akcentami cedru, a także intrygującego kadzidła, odświeżonego nutą eukaliptusa. Delikatna tanina na wyrazistym ciele pozostawia długi i przyjemny finisz.

To idealne wino do dań opartych na sosach pomidorowych, jak również tych obfitych w strukturalne, czerwone mięsa. To także doskonały towarzysz deski dojrzałych serów. Duży potencjał dojrzewania sprawia, że to idealne wino na prezent do winnej piwniczki.

Opinie o winie Marchesi Antinori Pian delle Vigne Brunello di Montalcino DOCG 2018

Bardzo dojrzały z wyczuwalną nutą alkoholu w głównym profilu przeplata nuty czerwonych śliwek, kawałków cedru, drzewa sandałowego, kadzidła i eukaliptusa. Średnie ciało, miękkie taniny i przyjemnie relaksujący finisz. Niezwykle soczyste. To jedno z najlepszych Pian delle Vigne w historii. - Raffaele Vecchione - WinesCritic.com

Winnica Marchesi Antinori

Antinori to firma winiarska z siedzibą w Toskanii, która jest jedną z największych i najbardziej znanych we Włoszech. Główna działalność przypada na region Chianti Classico, chociaż firma ma udziały w różnych krajach, a rocznie produkuje około 20 milionów butelek na 150 etykietach.

Historia domu sięga XIV wieku, po tym jak tkacze jedwabiu przenieśli się do Florencji i zaczęli uprawiać winorośl. W 1900 roku Antinori dodał do swojego portfolio winnicę Tignanello, a Niccolò Antinori i jego syn Piero zaczęli eksperymentować z niespotykanymi wówczas technikami produkcji wina i odmianami winogron. Pierwszy rocznik Tignanello został wydany w 1971 roku.

Nagrody: Marchesi Antinori Pian delle Vigne Brunello di Montalcino DOCG 2018

  • Raffaele Vecchione - WinesCritic.com - 92/100

18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
24 leżakowanie
Marchesi Antinori S.R.L. producent

Charakterystyka Antinori Pian Delle Vigne DOCG Brunello di Montalcino 2018

Rześko smak
Beczka aromat
Gładkie gładkość
Ciężkie budowa

Oceny użytkowników o: Antinori Pian Delle Vigne DOCG Brunello di Montalcino 2018

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.