Wino Antinori Pian delle Vigne Brunello di Montalcino D.O.C.G. 601272

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Antinori Pian delle Vigne Brunello di Montalcino D.O.C.G. w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Antinori Pian delle Vigne Brunello di Montalcino D.O.C.G. 601272

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
DOCG Brunello di Montalcino Apelacja
299.00 zł

podstawowa

2 sprzedanych butelek
9.00 średnia ocen: 1 głosów
92 ocena sommeliera

Opis Antinori Pian delle Vigne Brunello di Montalcino D.O.C.G.

Wino o głębokim rubinowym kolorze pokazujące kunszt i perfekcję, z jaką rodzina Antinori zajmuje się winiarstwem od ponad 600 lat. Rocznik 2010 Pian delle Vigne charakteryzuje się intensywnymi aromatami wiśni, malin i owoców cytrusowych, z nutami czekolady, liści tytoniu, lukrecji, śliwki, mięty i eukaliptusa. Dzięki starannej selekcji najwyższej jakości gron, które pozostały na krzakach do uzyskania pełnej dojrzałości, toskańskie wino Pian Delle Vigne charakteryzuje się intensywnymi, złożonymi aromatami wraz z nutami kwiatowymi. Soczysty, intensywny smak daje eleganckie włoskie wino gwarantujące szlachetne doznania dzięki garbnikom i orzeźwiającej mineralności.

18-19°C TEMP. PODANIA
Młode wiek
3-4 lata leżakowanie
Marchesi Antinori S.R.L. producent

Charakterystyka Antinori Pian delle Vigne Brunello di Montalcino D.O.C.G.

Rześko smak
Minerały i owoce aromat
Gotowe gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: Antinori Pian delle Vigne Brunello di Montalcino D.O.C.G.

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
06.11.2016

Wini intensywne, głębokie, gęste - zgodzę się z opinią AnnyJ, że te cechy mogą powodować słabość to tego wina i win mu podobnych, ale ta cena ...

(Doradca Klienta) 19.10.2015

Jak dla mnie wino eleganckie, a nawet ekskluzywne, które od pierwszego wrażenia emanuje delikatnością i bogactwem, jakie dopełniają się do ostatniego łyku. Najpierw oczy cieszy niezwykła gęstość i głęboki kolor, do jakich mam słabość. Dalej bogactwo nut owocowych, z wybijającą się wiśnią i kandyzowaną skórką pomarańczową. Do tego przełamanie aromatów owocowych tytoniem, skórą, suszonymi kwiatami i czekoladą. Uwielbiam!