Wino Antinori Cervaro della Sala Umbria I.G.T. 600163

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Antinori Cervaro della Sala Umbria I.G.T. w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Antinori Cervaro della Sala Umbria I.G.T. 600163

Białe, Wytrawne 0.75 L korek
Spokojne Kategoria
IGT Umbria Apelacja
0 sprzedanych butelek
- średnia ocen: 0 głosów
92 ocena sommeliera

Opis Antinori Cervaro della Sala Umbria I.G.T.

Cervaro Castello della Sala - wytwarzane w całości z owoców pochodzących z winnic posiadłości Castello della Sala (85% chardonnay, 15% grechetto). Fermentacja i dojrzewanie trwa około 5 miesięcy i odbywa się w małych beczkach dębowych. Po tym procesie wino nabiera charakteru leżakując przez 12 miesięcy w butelkach, w piwnicach zamku della Sala. Dominują aromaty owoców cytrusowych, ananasów i gruszek z odrobiną nuty wanilii. Wino o doskonałej palecie i długo utrzymującym się posmaku owoców.

10-12°C TEMP. PODANIA
Młode wiek
5 leżakowanie
Marchesi Antinori S.R.L. producent

Charakterystyka Antinori Cervaro della Sala Umbria I.G.T.

Delikatnie smak
Minerały i owoce aromat
Gotowe gładkość
Dobrze zbudowane budowa

opinia sommeliera

Umbryjska posiadłość rodziny Antinorich nie raz zbierała laury za swój okręt flagowy. Zestawione z Chardonnay i Grechetto, uwodzi kremową konsystencją, bogactwem aromatów białych owoców i zielnych, lekko palących minerałem i chłodną jak nocny powiew znad morza kwasowością. Śmiało może konkurować z najlepszymi Chardonnay, choć na pewno wiele je od nich odróżnia. Kto kupi to wino, na pewno nie poskąpi na ostrygi lub homara w koniakowym sosie.


Oceny użytkowników o: Antinori Cervaro della Sala Umbria I.G.T.

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom