Wino Antica Hirpinia Taurasi DOCG Taurasi 604894

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Antica Hirpinia Taurasi DOCG Taurasi w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Antica Hirpinia Taurasi DOCG Taurasi 604894

Czerwone, Wytrawne 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
Taurasi DOCG Apelacja
79.99 zł

podstawowa

164 sprzedanych butelek
8.50 średnia ocen: 4 głosów

Opis Antica Hirpinia Taurasi DOCG Taurasi

Wyjątkowe wino pochodzące z apelacji Taurasi, ulokowanej w regionie Kampania we Włoszech. Powstaje w 100% ze szczepu Aglianico. 40% wina spędza 12 miesięcy w małych barrique, podczas gdy pozostałe 60% dojrzewa przez 18 miesięcy w dużyczh beczkach. Następnie wina są łączone, aby przez kolejne 6 miesięcy uzyskać pełną spójność.

To niepowtarzalne wino możep ochwalić się niezwykłym, bogatym aromatem pełnym dojrzałych czerwonych owoców z akcentami przypraw i kawy. Na podniebieniu eleganckie i dobrze zbudowane, z wyrazistymi taninami i zaznaczoną kwasowością. Długi i kwiecisty finisz to również znak rozpoznwaczy tego Taurasi.

Taurasi tej klasy aż prosi się o towarzystwo odpowiedniego mięsa. Steki i tłuste czerwone mięsa będą w tym miejscu idealne. To także wyborna butelka do deski dojrzewających serów i wędlin. Niezwykły potencjał dojrzewania sprawia, że to także doskonały prezent do winnej piwniczki.

18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
12 leżakowanie
Antica Hirpinia producent

Charakterystyka Antica Hirpinia Taurasi DOCG Taurasi

Brzytwa smak
Beczka aromat
Gładkie gładkość
Ciężkie budowa

Oceny użytkowników o: Antica Hirpinia Taurasi DOCG Taurasi

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.

Bardzo przyzwoity wstęp do tematu, jakim jest Taurasi, czyli mocarne wino wytworzone z odmiany Aglianico. Tutaj czuć już nuty dojrzałego wina – jest skóra, cynamon, goździki, podsuszane ciemne owoce, odrobina dymu z ogniska. W ustach duże, ale nie obezwładniające, z kwasowością dającą oddech i mocną, drobną taniną, która już się wtopiła materię. Nie są to szczyty złożoności, ale wino daje dobry obraz, na co Aglianico stać.

8ocena
08.08.2022
Opinia zweryfikowana

Bardzo ciekawe wino, mocno wyczuwalna kawa, na drugim planie czerwone owoce i mocniejsze akcenty pieprzu chyba, przyjemna kwasowość, "kawowy" finisz. Warto spróbować, chociaż cena chyba trochę przesadzona jak na wino tej klasy! :(

9ocena

Ach co za aromat! Jaki bogaty bukiet. Mocne, wyraziste, niezapomniane!

9ocena
27.04.2022

Jeśli lubicie wino z dużą ilością garbników, to nie będziecie zawiedzenie tą butelką. To Aglianico z Kampanii na początku uderza przyjemnym owocowym aromatem truskawek i wiśni, który stopniowo zaczyna przemieniać w aromaty bardziej ziołowo- pieprzne, na końcu zostawiając nas ze szczyptą kawy. W ustach owocu jest jakby mniej, więcej przebija się wiśnia, oraz truskawka z pieprzem, kwasowość delikatna, tanina szorstka. Wino zdecydowanie potrzebuje dobrego kawałka mięsa, wołowina, dziczyzna będą idealnym kompanem dla tej butelki. Twarde, dojrzewające sery też się tutaj sprawdzą.