Wino Antica Fratta Franciacorta D.O.C.G. Brut Rose 0,75 l 600154

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Antica Fratta Franciacorta D.O.C.G. Brut Rose 0,75 l w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Antica Fratta Franciacorta D.O.C.G. Brut Rose 0,75 l 600154

Różowe, Wytrawne 0,75 L korek
Musujące Kategoria
DOCG Franciacorta Apelacja
79,99 zł podstawowa
120 sprzedanych butelek
9,21 średnia ocen: 7 głosów
89 ocena sommeliera

opis wina

Franciacorta w wersji różowej? Oczywiście. Jedno z najlepszych włoskich win musujacych w koloże różu, porównywalne często z różowymi szampanami. Powstaje z mieszanki Chardonnay i Pinot Noir, jest winem nierocznikowym, ponieważ w kupażu wykorzystywane są wina z różnych roczników. Kolor różowy, ale niezbyt głęboki. Silnie odznaczają się zapachy czerwonych, lekkich owoców: świeże poziomki, maliny i truskawki. Tanina delikatna. Wspaniały pomysł na beztroski wieczór.

6-8°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
Nie leżakowanie
Antica Fratta producent

Charakterystyka wina

Rześko smak
Owoce i minerały aromat
Gotowe gładkość
Średnie budowa

opinia sommeliera

Gratka dla amatorów szampana, którzy nie boją się sięgać po nowe, by znaleźć trunek godny uwagi. Opierająca się na tej samej metodzie produkcji win włoska Franciacorta, potrafi dać wina zbliżone klasą do pierwowzoru. Tu producent pozwala sobie dodać nieco dosage, co ułatwia przyjemny, choć nie aż tak rasowy, odbiór wina. Niemniej, mamy do czynienia z flaszą wysokich lotów, o atrakcyjniejszej twarzy dla nie gustujacych w surowości szampana odbiorców. Salute!


Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
10ocena
23.02.2016

Bardzo lekkie i przyjemne, w zapachu i w smaku poziomki oraz truskawki. Zdecydowanie najlepsze wino musujące z Włoch na winezji.

21.11.2014

Doskonała propozycja dla chcących spróbować czegoś nowego. Dobrze schłodzić i cieszyć się bąbelkami z przyjaciółmi i na bardziej rodzinnych imprezach. 8/10

10ocena
10.01.2012

Prawdziwa gratka dla wszystkich tych, którzy chcą spróbować wina robionego "metodą szampańska" z ... Włoch :) Do tego różowe - też ciekawostka. Mi bardzo przypadło do gustu, klasa.