Wino Anselmi San Vincenzo Veneto I.G.T. 2005 600190

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Anselmi San Vincenzo Veneto I.G.T. 2005 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2005.

Wino Anselmi San Vincenzo Veneto I.G.T. 2005 600190

Białe, Wytrawne 2005 0,75 L korek
Spokojne Kategoria
IGT Veneto Apelacja
72,90 zł podstawowa
52 sprzedanych butelek
8,71 średnia ocen: 7 głosów
87 ocena sommeliera

opis wina

San Vincenzo to wino regionalne z obszaru Veneto, które powstaje w wyniku kupażu trzech odmian: Garganega, Trebbiano di Soave oraz Chardonnay. Włoskie wino, z którego bije świeżość i soczystość cytrusowych owoców. Daje dużo przyjemności już dziś, ale będzie się ciekawie rozwijało przez kolejne 4 do 5 lat.

8-10°C TEMP. PODANIA
Młode wiek
6 leżakowanie
Anselmi S.R.L. producent

Charakterystyka wina

Rześko smak
Minerały i owoce aromat
Gładkie gładkość
Średnie budowa

opinia sommeliera

Małe "superveneto" od Roberto Anselmiego, który stale udowadnia, że ani Chardonnay, ani wina z Soave nie są bezbarwne i nudne. Ekstraktywne, z umiejętnie użytą baryłką, żwawą kwasowością. Spory ładunek mineralności połączonej z białymi owocami. Wino do picia z potrawami, najlepiej białymi mięsami w sosach lub treściwymi rybami.


Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
10ocena

A ja odwrotnie, uwielbiam Chardonnay. I ten sytuuję na wysokiej półce.

9ocena

Smakowało mi, a nie jestem entuzjastką szczepu Chardonnay. Było idealne do małej Caprese i potrwało przez przygodę z żabnicą, a to moja ulubiona ryba, po raz pierwszy wypatrzyłam ją w polskim sklepie.