Nowość
Wino Albert El Alba Chardonnay DO Navarra 2021 604960

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Albert El Alba Chardonnay DO Navarra 2021 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2021.

Wino Albert El Alba Chardonnay DO Navarra 2021 604960

Białe, Wytrawne 2021 0.75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
DO Navarra Apelacja
77.99 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
10 sprzedanych butelek
8.00 średnia ocen: 1 głosów

Opis Albert El Alba Chardonnay DO Navarra

Eleganckie i złożone wino białe pochodzące z Navarry, winiarskiego regionu Hiszpanii. Powstaje ze szczepu Chardonnay, dojrzewa przez 6 miesięcy w beczkach z dębu francuskiego na własnych drożdżach z zastosowaniem metody battonage.

Ekspresyjny i kompleksowy aromat skrywa w sobie akcenty dojrzałych moreli, ananasów i limonki. W tle drugie skrzypce grają także delikatne nuty kwiatowe. Subtelna wanilia zdradza czas spędzony w beczce, uprzyjemniając bukiet odrobiną słodyczy. Pełna struktura i orzeźwiający smak emanuje idealnie wyważoną kwasowością. Wrażenie robi także odpowiedni balans pomiędzy świeżością pełną owoców i akcentami pochodzącymi z dębowej beczki.

Albert El Alba Chardonnay to idealny towarzysz dań opartych na rybach oraz owocach morza, zarówno pieczonych jak i grillowanych. To także doskonałe wino do parowania z białym mięsem oraz warzywami.

8°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
18 leżakowanie
Principe de Viana producent

Charakterystyka Albert El Alba Chardonnay DO Navarra

Rześko smak
Beczka aromat
Gładkie gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: Albert El Alba Chardonnay DO Navarra

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom