Wino Abadim Vinho Verde 2014 601055

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Abadim Vinho Verde 2014 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2014.

Wino Abadim Vinho Verde 2014 601055

Białe, Wytrawne 2014 0,75 L korek
Szczep
Spokojne Kategoria
Vinho Verde DOC Apelacja
24,99 zł podstawowa
287 sprzedanych butelek
7,00 średnia ocen: 9 głosów
82 ocena sommeliera

opis wina

Vinho Verde = białe wino portugalskie. Całkiem intensywne, z owocowym charakterem w którym dominują owoce cytrusowe, jabłka i brzoskwinie, z nutami mineralnymi. Dobrze zbalansowane i orzeźwiające.

8-10°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
leżakowanie
Abadim producent

Charakterystyka wina

Rześko smak
Owoce aromat
Gotowe gładkość
Krągłe budowa

Oceny użytkowników

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
6ocena
16.09.2014

Aromaty brzoskwini i jabłka od razu wlatują w nozdrza. Mocno kwasowe i owocowe, wraz z nutami mineralnymi. Wszystko jest ok, ale ta wysoka kwasowość jednak nie jest dla mnie. Nie jest co prawda winem wybitnym, ale dobrym. Latem zaspokoi każde pragnienie.

8ocena
12.06.2014

Vinho verde szturmem zdobywa nasze serca. Najpierw przez duża portugalska sieć supermarketów, gdzie nie ukrywam poluje na perełki z tej polnocnoportugalskiej apelacji. W koncu jednak sprobowal winezyjnej odpowiedzi. Choć i nie bez obaw - poprzedni abadim mocno mnie rozczarował. Czego szukam w vinho verde? Tego, w czym sie zakochalem mieszkając przez pewien czas w tym kraju - taniego lata. Rzeskiego, wprawiajacego w dobry nastrój za bardzo rozsądna cenę. I ten abadim spełnił swoją role. Idealnie kwaskowaty w połączeniu ze stadem lekkich bąbelków jest nie do odstawienia. Pije sie go bardzo szybko (uwaga!) i swietnie gasi pragnienie spowodowane ntensywnym słońcem. Schlodzone wchodzi w organizm i zanim sie człowiek obejrzy juz musi szukac kolejnej butelki. Mocna konkurencja dla mojego tradycyjneo wakacyjnego kupazu viura/verdejo. 8.5 i obietnica powrotu. Bo warto.

9ocena

Potwierdzam miłość do "zielonych" portugalskich win. Kojarzy mi się z pięknymi widokami Madery. Ale oprócz widoków pozostaje niepowtarzalny smak.

Jedno z większych zaskoczeń na tym portalu co do jakości w stosunku do ceny. Bardzo lubię vinho verde, jest takie niearoganckie, ale to intensywnie owocowe, leciutkie coś to prawdziwie inspirujący smak! Niestety szybko znika...