Wino Abadim Reserva Dao 601059

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino Abadim Reserva Dao w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Abadim Reserva Dao 601059

Spokojne Kategoria
DOC Dao Apelacja
59.99 zł

podstawowa

139 sprzedanych butelek
8.25 średnia ocen: 8 głosów
87 ocena sommeliera

Opis Abadim Reserva Dao

Abadim Reserva z regionu Dao to niebywałe wino portugalskie. Intensywny aromat owocowy z nutami palonego zboża w tle. Usta łagodne i subtelne, jednocześnie pełne i zdecydowane, z niuansami palonych ziaren, a końcówka soczyście owocowa.

16-18°C TEMP. PODANIA
Dojrzałe wiek
8 leżakowanie
Abadim producent

Charakterystyka Abadim Reserva Dao

Rześko smak
Owoce i minerały aromat
Gładkie gładkość
Średnie budowa

Oceny użytkowników o: Abadim Reserva Dao

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
7ocena

Przyzwoite.Bardzo owocowe ,wyczuwalne palone zboże i beczka. Średnia kwasowość , wymaga dekantacji ( duży osad).Jak dla mnie to pól wytrawne. Warte uwagi.

21.11.2014

Za taką cenę oczekiwałem więcej. Raczej nie znajdzie się na mojej liście zakupów. Kiepskie stosunek jakość/cena. Daję 3/10

7.5ocena
28.02.2013

Faktycznie portugalskie wina, nie będące klasycznym porto lub regionalnym, rewelacyjnym vinho verde są dość rzadkie. Abadim jest winem specyficznym. Pierwszy zapach bardziej mi przypominał winiacza lub wręcz wiśniówkę. W smaku? Dla mnie nieco za kwaśne w tej całej 'owocowości'. Nadal jest oczywiście poprawne, ale zupełnie bez szału. Nieco ogrzane jest z kolei dość mocno pikatno-cierpkie, co nie wszystkim może podpasować. 7,5/10

8.5ocena
26.02.2013

Podszedłem do tego wina bardzo sceptycznie i się rozczarowałem... pozytywnie oczywiście. Jest to przyjemnie owocowe, dość wytrawne, lekko pikantne ale co najważniejsze bardzo aksamitne i eleganckie wino. Pod mój gust podchodzi bardzo mocno, chociaż nie jest aż tak ciężkie jak lubię, ale cóż... miła odmiana. Z czystym sumieniem dam 8,5/10 i jeszcze zamówię :)

9ocena

Portugalskie winnice niezbyt często goszczą w naszych kielichach. Czas to zmienić. Mocno owocowe, a wytrawne. Połączenie na silną dziewiątkę jako promocja Portugalii.