Nowość
Wino A Growers Touch Durif 2022 604968

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino A Growers Touch Durif 2022 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu. Dostępny rocznik 2022.

Wino A Growers Touch Durif 2022 604968

Czerwone, Wytrawne 2022 0.75 L zakrętka
Szczep
Spokojne Kategoria
61.99 zł

podstawowa

dostępność: Wysoka
304 sprzedanych butelek
8.00 średnia ocen: 6 głosów

Opis A Growers Touch Durif

A Growers Touch stworzone ze szczepu Durif. Durif to dość mało spotykany szczep pochodzący z Doliny Rodanu z Francji, nazwany inaczej Petite Syrah, będący krzyżówką Syrah z Petit Verdot. Dla producenta współpracownicy, którzy hodują winogrona są jednym z najważniejszych elementów podczas produkcji wina. Seria A Growers Touch poświęcona jest właśnie tym hodowcom uwypuklając wpływ lokalnych owoców na smak wina. To także wino nastawiające się na zrównoważony rozwój, powstające w zgodzie z ekologiczną podstawą pełną szacunku dla ekosystemu.

Barwa tego wina odpowiada jasnokarmazynowej czerwieni z fioletowymi refleksami. W aromacie ciemne owoce takie jak wiśnia, jeżyna a nawet czarna morwa. Podniebienie jest złożone i na pierwszym miejscu wydobywa się smak morwy, którą uzupełnia kokos, wanilia, a taniny są gładkie.

Lokalnie wino podawane jest do jagnięciny oraz wołowiny z grilla.

Wino z potencjałem do starzenia do 7 lat w odpowiednich warunkach, choć otwarty już teraz odda pełnię przyjemności z degustacji.

18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
Mino and Co. producent

Charakterystyka A Growers Touch Durif

Rześko smak
Owoce z beczką aromat
Gładkie gładkość
Dobrze zbudowane budowa

Oceny użytkowników o: A Growers Touch Durif

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
7ocena
25.06.2023
Opinia zweryfikowana

Ciekawe wino, ciekawy kupaż, mocno wytrawne i cierpkie, jednak mnie nie urzekło, czegoś mi w nim brakuje. Spróbuj na własne ryzyko ;)

9ocena
19.06.2023
Opinia zweryfikowana

Mocne aromaty czekolady, czarnej porzeczki i nut ziemistych. Średnio gęsta struktura. Na podniebieniu średnia kwasowość, średnie taniny ale z dużą szorstkością. Długi posmak. Mój pierwszy durif.

8ocena
03.05.2023
Opinia zweryfikowana

Po otwarciu natychmiast wyczuwalny intensywny bukiet owocowych zapachów. Mówi się powszechnie, że wina z Nowego Świata można spożywać tuż po otwarciu, ale temu należy dać kilka minut na uwolnienie się. Schłodzone oddaje smak wiśni i jeżyn. Kwasowość wyczuwalna jednak niezbyt wysoka, zadziorne taniny. Nie jest tak wybudowane jak wina francuskie, jednak ma swój charakter. Komponuje się z pieczonym mięsem. Nie na tyle eleganckie aby spożywać solo.

8ocena
30.03.2023
Opinia zweryfikowana

Wino jest bardzo ciemne w barwie. W zapachu wyczuwalne są aromaty wiśni i śliwek. Wino smakuje wyczuwalne jeżynami, czarną porzeczką i malinami. W smaku jest wyczuwalna odrobina czekolady i wanilii, ale to wyraźny słodko-kwaśny owoc naprawdę tutaj błyszczy. Jest to potężne ekstraktywne wino ze znacznym poziomem 14% alkoholu, który jest dobrze zintegrowany. Kwasowość jest odpowiednim poziomie, a drobnoziarniste taniny utrzymują to wszystko ładnie zrównoważone. Wino jest niezwykle pijalne.

7ocena
27.03.2023
Opinia zweryfikowana

Ta opinia pewnie nie przejdzie, bo moim zdaniem wino nie zasługuje na więcej. Kupiłem, bo wcześniejsze roczniki miały świetne oceny w serwisach winiarskich. Ten niczego nie urwał...