Nowość
Wino 2 Pi R DOCa Priorat 2020 604985

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino 2 Pi R DOCa Priorat 2020 w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino 2 Pi R DOCa Priorat 2020 604985

Spokojne Kategoria
DOQ Priorat Apelacja
195.00 zł

podstawowa

31 sprzedanych butelek
9.00 średnia ocen: 2 głosów

Opis 2 Pi R DOCa Priorat 2020

2 Pi R z rocznika 2020 to czerwone wino z apelacji Priorat umiejscowionej w hiszpańskiej Katalonii. Wyprodukowane z najlepszych winogron ze szczepu Syrah, Garnacha, Cariñena i Cabernet Sauvignon. Susza przez cały sezon wegetacyjny spowodowała nierównomierne kwitnienie, co wpłynęło na zmniejszenie plonów.

Wino 2 Pi R ma na celu ukazanie szczególnego charakteru Priorata poprzez łagodne taniny, pełne owoce oraz bardzo dobry balans. Wino leżakowało 12 miesięcy w nowych i dwuletnich beczkach z dębu francuskiego i węgierskiego. Przed podaniem zaleca się dekantację, w celu uwolnienia pełni aromatów. A wśród nich odnajdziemy harmonijne czerwone owoce w towarzystwie nut beczkowych. Solidna kwasowość i jedwabne taniny dodają charakteru pełnej strukturze wina. Finisz jest długi skrywa w sobie także odrobinę zaskakującej mineralności.

To wino, które idealnie sprawdzi się przy czerwonych mięsach – w tym przy stekach, burgerach czy grillu. To także wino, które będzie rozwijać swoje aromaty podczas leżakowania w piwniczce entuzjasty tej katalońskiej apelacji.

Winnica Gratavinum

Wina 2 Pi R powstają w winnicach Gratavinum, która o swoje uprawy dba w górach Prioratu, gdzie podłoże bogate w rodzaj łupka, zwany licorella, owocuje fantastyczną jakością gron używanych przy produkcji – Carinyena, Garnatxa, Syrah i Cabernet Sauvignon.

Wyjątkowy charakter tych win to także mineralność, która wynika z tysięcy lat wpływu gliniastych osadów na kamiennym podłożu. Ale 2 Pi R i winnica Gratavinum to także filozofia skoncentrowana na oddawaniu szacunku środowisku, które rodzi owoce wysokiej jakości. Dlatego też winnice są kultywowane organicznie, bez używania pestycydów i herbicydów. Dodatkowo winorośle nie są dodatkowo nawadniane – tak aby w poszukiwaniu wody musiały zapuścić się głęboko korzeniami, co sprawia iż lepiej znoszą okres suszy, a jednocześnie wydobywają z gleby więcej charakteru.

Nagrody: 2 Pi R DOCa Priorat 2020

  • Guia Penin – 90/100

18°C TEMP. PODANIA
Gotowe do picia wiek
12 leżakowanie
Gratavinum, S.L. producent

Charakterystyka 2 Pi R DOCa Priorat 2020

Brzytwa smak
Owoce z beczką aromat
Gładkie gładkość
Ciężkie budowa

Oceny użytkowników o: 2 Pi R DOCa Priorat 2020

Opinie ułatwiają wybór właściwego wina, dlatego weryfikujemy czy opinie zostały napisane przez osoby, które dokonywały wcześniej rezerwacji wybranej butelki. Weryfikacja nie obejmuje wszystkich opinii na portalu - zapoznaj się tutaj z zasadami dotyczącymi opinii.
9ocena
06.12.2022
Opinia zweryfikowana

Gęsta, prawie oleista struktura. Intensywny owocowy zapach : czerwonej porzeczki, maliny oraz nuty kakao i dymu drzewnego. W smaku na początku wysoka, ale przyjemna kwasowość z rosnącą tanicznością. Miękkie przyjemne taniny. Średnie ciało, długie zakończenie. Wino złożone, pełne, kompleksowe .