Wino 2 PI R 603396

Zdjęcie przedstawia produkt kategorii Wino 2 PI R w wybranym roczniku, dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino 2 PI R 603396

Spokojne Kategoria
DOQ Priorat Apelacja
175.00 zł

podstawowa

220 sprzedanych butelek
8.67 średnia ocen: 3 głosów
88 ocena sommeliera

Opis 2 PI R

Czy jest coś lepszego niż matematyczny wzór wyrażający absolutną doskonałość? 2 Pi R z rocznika 2019 to czerwone wino Priorat wyprodukowane z najlepszych winogron ze szczepu syrah, garnacha, cariñena i cabernet sauvignon. Susza przez cały sezon wegetacyjny spowodowała nierównomierne kwitnienie, co wpłynęło na zmniejszenie plonów.

Wino 2 Pi R ma na celu ukazanie szczególnego charakteru Priorata poprzez łagodne taniny, pełne owoce oraz bardzo dobry balans. Wino leżakowało 12 miesięcy w nowych i dwuletnich beczkach z dębu francuskiego i węgierskiego. Przed podaniem zaleca się dekantację, w celu uwolnienia pełni aromatów.

Wczesne doniesienia sugerują, że rocznik 2019 ma ogromny potencjał, a według użytkowników Drinks&Co to czerwone wino zdobywa 4 na 5 punktów. Idealny pomysł na prezent oraz dopełnienie ważnych okazji.

16-17°C TEMP. PODANIA
Dojrzałe wiek
14 leżakowanie
Gratavinum, S.L. producent

Charakterystyka 2 PI R

Rześko smak
Owoce z beczką aromat
Gładkie gładkość
Ciężkie budowa

Oceny użytkowników o: 2 PI R

Każda opinia ułatwia wybór właściwego wina Tobie i innym Klientom
10ocena
27.04.2022

Fantastyczne, mocno beczkowe, mocno taniczne wino. W ustach pełno garbników, surowej beczki, drzazg! Bomba! Aromaty czarnych wiśni, morwy, świetna kwasowość. Warto dać mu z pięć lat w piwniczce - zachwycające jest to wino z wielkim potencjałem do leżakowania. Jeśli posiadasz świeży rocznik - daj mu czasu, a nie rozczarujesz się!

8ocena
03.03.2022

Wino zgodne z opisem i cechami apelacji - dobry owoc, duża koncentracja, ładna, ale dobrze zbalansowana kwasowość. Wyczuwalne są też nuty beczkowe - pieprz, czekolada, kawa. Można pić już teraz, ale i potrzymać jeszcze kilka lat.