NASZEWINA

poznaj moje oceny i opinie w winach (5)

Wino Bajoz Crianza Toro 600994

Hiszpania, Bajoz kraj, region
Czerwone
Wytrawne
2007 / 0,75 / korek
7,27 średnia ocen:
11 głosów
86 ocena sommeliera
Ocena użytkownika:
8

Ocenione na panelu degustacyjnym klubu nasze-wina.pl w dniu 1 sierpnia 2013: Wino wzbudziło wiele pozytywnych emocji. Pięknie prezentowało się w kieliszku. Ciemno wiśniowa barwa, błyszczące. W nosie wiśnia, wędzona śliwka, czarna porzeczka, aromaty leśne, ściółka, dym, ziemia, wilgoć. W smaku wiśnie z pestką, pieprz, wyczuwalne taniny. Średnio długie. Pije się je z przyjemnością. Zgodnie uznane zostało najlepszym winem panelu!

Wino Ochagavia Silvestre Merlot Valle del Rapel D.O. 600655

Chile, Valle Central kraj, region
Czerwone
Wytrawne
2019 / 0,75 / korek
7,22 średnia ocen:
18 głosów
79 ocena sommeliera
Ocena użytkownika:
7

Ocenione na panelu degustacyjnym klubu nasze-wina.pl w dniu 1 sierpnia 2013: Wino, którego barwę określaliśmy jako ciemno wiśniową, rubinową. Bukiet dla jednych prosty, dla innych złożony. Aromaty wiśni, suszonych śliwek, czarnej porzeczki, aronii. Wydawało się też, że wyczuwamy nuty beczkowe choć w informacji producenta nie znalazłem takiej informacji. W smaku wiśnie, porzeczki, suszone śliwki, gorzka czekolada, pieprz. Wino trochę nietypowe, ale nie wzbudziło specjalnych kontrowersji.

Wino Santa Carolina Cabernet Sauvignon Rose Valle del Rapel D.O. 600628

Chile, Valle Central kraj, region
Różowe
Wytrawne
2019 / 0,75 / zakrętka
7,50 średnia ocen:
8 głosów
82 ocena sommeliera
Ocena użytkownika:
5

Ocenione na panelu degustacyjnym klubu nasze-wina.pl w dniu 1 sierpnia 2013: Należy tu zacząć od stwierdzenia, że paneliści w swojej większości nie są zwolennikami win różowych co zapewne wpłynęło nieco na nasze oceny. Ale do rzeczy. Barwę określaliśmy jako poziomkową, ciemny, wyrazisty róż, świecący róż. W nosie wyczuwaliśmy truskawkę, malinę, kompot truskawkowo-malinowy, łodygi czarnej porzeczki, konfiturę z czarnej porzeczki, arbuz, melon, kisiel poziomkowy złamany skórka pomarańczową. W smaku dominowało skojarzenie landrynkowe, choć w ocenach pojawiały wzmianki o goryczce, „zielonych” nutach, pieprzu. Ogólnie wino nie zostało przyjęte zbyt życzliwie, ale jeden z kolegów określił je mianem dobrego chłodziwa na upalne dni. Wino gastronomiczne. Będzie dobrze pasowało do kuchni orientalnej, warzyw z grilla, mocno przyprawionych potraw. W ocenach duże kontrowersje, od mocnej siódemki do słabej piątki.

Wino Woodhaven Chardonnay 2018 601053

USA, Kalifornia kraj, region
Białe
Wytrawne
2018 / 0,75 / zakrętka
8,27 średnia ocen:
61 głosów
84 ocena sommeliera
Ocena użytkownika:
7

Ocenione na panelu degustacyjnym klubu nasze-wina.pl w dniu 1 sierpnia 2013: Barwę wina postrzegaliśmy różnie, od słomkowej z zielonymi refleksami do złotawej. W bukiecie wyczuwaliśmy gruszki, dojrzałe jabłka, miód, słodkie truskawki, kwiaty. W smaku zgodnie podkreślaliśmy obecność słodyczy, wyczuwaliśmy gruszki, miód, dojrzałe jabłka, biały pieprz. Z mniej oczywistych skojarzeń to pojawiła się też marchewka. Dość długie. Można je chyba określić winem dla każdego. Kulinarnie białe mięsa, bolognese.

Wino Ventisquero Sauvignon Blanc Reserva Casablanca Valley 2019 600560

Chile, Aconcagua kraj, region
Białe
Wytrawne
2019 / 0,75 / zakrętka
8,44 średnia ocen:
47 głosów
83 ocena sommeliera
Ocena użytkownika:
7

Ocenione na panelu degustacyjnym klubu nasze-wina.pl w dniu 1 sierpnia 2013: Wino o słomkowej barwie z zielonkawymi refleksami, przejrzyste. Mocny, zdecydowany bukiet, a w nim na początku szparagi z puszki, a potem agrest, mocny agrest. W smaku również agrest i sporo słodyczy Wino ekstraktywne, krągłe. Przyjemne. Ta słodycz w winie podzieliła panelistów na dwa obozy. Część wystawiła mocną siódemkę, a część szóstkę.